Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   1.3.2018 - 31.12.2020 Webináře laboratorních technologií na přání
  20.3.2018 Webinar: Avoid FDA Warning Letters and Potential Jail Time – Why Electronic Data Integrity Is Imperative To Your Business
  20.3.2018 - 23.3.2018 Amper
  29.3.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
  5.4.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
Reklama
Podnikatelské centrum Rumburk, VTP, s.r.o.
Matušova 982
408 01   Rumburk    

Tel.: 412 332 347
Fax:
E-mail: info@pc-vtp-rumburk.cz
WWW: http://www.pc-vtp-rumburk.cz
Vědecko-technický park

Firma VTP (vědeckotechnický park) je účelově zřízená organizace, která dle předmětu činnosti má ve svém programu a záměru vytvoření specifického podnikatelského prostředí. Je orientována především do oblasti vědy, technologie a inovačního podnikání. Své know-how využívá k vytváření podmínek pro dynamický rozvoj činnosti inovačních firem, pro zabezpečování transferu technologií a výchovu k inovačnímu podnikání. Plní dvě základní funkce. Funkci inovační a funkci inkubační. Tyto dvě funkce jsou základním předpokladem pro inovační podnikání.
Inovační podnikání

Inovační podnikání je souborem podnikatelských aktivit specializujících se na soustavnou realizaci inovací. Ve vztahu k výzkumu a vývoji je předmětem podnikání uvádění výsledků vědy a vývoje do komerční zralosti, to jest na trh.
Významným nástrojem je transfer technologií. Proces inovačního podnikání začíná záměrem (myšlenkou), pokračuje uplatněním nových produktů na trhu a vyhodnocením jejich užitných vlastností, ale také promyšleným způsobem provedení jejich likvidace - recyklace po ukončení jejich životnosti.
Transfer technologií

Transfer technologií je procesem časově ohraničeného převádění poznatků umožňujících inovovat výrobky, výrobní a zkušební metody a služby. Technologiemi se rozumí návody na konstrukci, výrobu nebo používání veškerých předmětů ve výrobním procesu či pracovním procesu.
Vytvoření speciálního podnikatelského prostředí

Firma VTP se rozhodla vytvořit speciální podnikatelské prostředí následujícím způsobem. Vytipovala průmyslový areál bývalé textilní továrny ve městě Rumburk, provedla studii pro eventuelní možnost využití stávajících výrobních objektů a výstavbu nového výrobního objektu, výpočet nákladů na stavební práce, vybavení technologií a marketing mezi potencionálními zájemci o pronájem takto připravených výrobních ploch.
Po vypracování této studie proběhla jednání s místními orgány a také se státními správními orgány - krajem o spolupráci na realizaci na tomto záměru. Výsledkem je dohoda o spolupráci při získávání pracovních sil a následné zařazení do sociálního programu rozvoje zaměstnanosti. V oblasti spolupráce s vybranými zájemci na využití výrobních prostor k pronájmu jsou například i vysoké školy technického typu, které mají zájem ve zkušebních provozech ověřovat nové technologie.
Členství Vědeckotechnického parku Rumburk

Vědecko-technický park Rumburk je členem Společnosti vědeckotechnických parků ČR.

  Zastoupení firem (oficiální zastoupení nebo i jen prodej výrobků či služeb dané firmy):

   -

   Zařazení do rubrik:

   Metody a procesy, měření

   • Výzkumné prostory - pronájem, zajištění budov, místností
   Doporučujeme články:Zobrazit jen doporučené články.

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama

   Reklama