Věda       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Fyzikální ústav AVČR TOPlist
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Užitečné pomůcky:   Tabulky        Encyklopedie        Nástroje 
Katalog dodavatelů:   Rubriky        Firmy        Zastoupení        Laboratorní přístroje 
Ostatní:       Titulní strana        Zajímavé odkazy        O nás        E-obchody 
Nástěnka : AAS Varian SpectrAA-30 s GTA-96, Nabízime atomový absorbční spektrometr Varian...
Kalendář : 16.2.17: Jeden den s fyzikou, dopoledne: Ke Karlovu 3 a 5, Praha 2 odpoledne: V...
Reklama

Akci, na kterou chcete upozornit, můžete zadat (nebo upravit) on-line pomocí formuláře akcí.
  ...výstava, veletrh       ...konference       ...seminář, kurz aj. vzdělávání       ...ostatní

datumakcemísto konání
  únor         2017
  16.2.2017Webinar: Data Management: Current Trends in Laboratory Informatics
As data moves to an increasingly electronic format, accessibility and organization become essential components to your lab’s success. Whether you enlist the help of an informatics team or choose to independently manage, the need to adapt to demands of research science has never been greater. In cooperation with leading industry specialists, Lab Manager will outline a strategic plan to the successful evaluation, implementation, and utilization of the most recent advances in informatics technology. Learn how to remain competitive by developing more robust and scalable data management systems for your laboratory through this free webinar.

As an attendee, you will learn how to:

Enhance data accessibility and security
Maximize productivity and innovation through informatics architecture
Integrate multiple lab systems with minimal workflow interruption

Companies participating in the webinar:

Agilent Technologies
TetraScience
Bližší informace najdete na: www.labmanager.com/webinars/2016/12/data-management-current-trends-in-laboratory-informatics-
webinář
  16.2.2017Jeden den s fyzikou
Jde o den plný fyzikálních přednášek, exkurzí a experimentů – prostě neobvyklé setkání s fyzikou v budovách MFF UK na Karlově a v Troji. JDF nabízí zajímavé experimenty a demonstrace, prohlídku špičkových zařízení na vědeckých pracovištích i rozhovory s pedagogy a studenty MFF UK. Tradiční akce pořádaná pro středoškoláky, jejich pedagogy a pro příznivce fyziky z řad veřejnosti doplňuje svým zaměřením Den otevřených dveří.
E-mail:Kontakt: doc. RNDr. Miroslav Cieslar, CSc., ☎
dopoledne: Ke Karlovu 3 a 5, Praha 2 odpoledne: V Holešovičkách 2, Praha 8
  17.2.2017FYKOSí Fyziklání
FYKOSí Fyziklání je tradiční soutěž maximálně pětičlenných týmů středoškoláků, kteří se zajímají o fyziku a matematiku. Jejich úlohou je v daném časovém limitu získat za řešení úloh co nejvíce bodů.
Bližší informace najdete na: fyzweb.cz/kalendar/index.php?limit_kolik=1000
E-mail:fyziklanifykos.cz
Kde: kategorie A – Malostranské náměstí 25, Praha 1; kategorie B a C – Ke Karlovu 3 a 5, Praha 2
  23.2.2017Webinar: Mass Spectrometry: Trends and Advances
As a leading technology in the analytical laboratory, mass spectrometry has found its way into a great number of market segments including, pharmaceutical, environmental testing, food and beverage analysis, biotechnology, clinical diagnostics, and industrial chemistry, among others. Join Lab Manager’s panel of industry experts to discuss the latest in mass spectrometry applications and examine the next generation of technologies.

As an attendee, you will learn more about:

New and upcoming applications of mass spectrometry trends
Cutting-edge developments in instrumentation
Workflow optimization to obtain improved results and reproducibility

Companies participating in the webinar:

Agilent Technologies
SCIEX
Tecan
Bližší informace najdete na: www.labmanager.com/webinars/2017/01/webinar-new-developments-in-mass-spectrometry
webinář
  28.2.2017 - 2.3.2017Veletrh Věda Výzkum Inovace
Veletrh Věda Výzkum Inovace propojuje vědeckou a výzkumnou sféru s podnikatelským prostředím. Poskytuje jedinečnou příležitost vědeckým týmům prezentovat a představit své výstupy odborné i široké veřejnosti. Na veletrhu se budou prezentovat vědecké týmy, inovační firmy, samostatní výzkumníci, vysoké školy, vědecké parky, instituce a další organizace se svými připravovanými projekty v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se jak s ukončenými, tak i začínajícími nebo právě probíhajícími projekty.

Veletrh Věda Výzkum Inovace bude pro vystavovatele a zájemce z odborné veřejnosti zahájen Slavnostním otevřením, za přítomnosti významných osobností z různých vědních oborů a státní správy.

Prezentujte s námi plánované a realizované výsledky vašeho výzkumu, vývoje a inovací.
Bližší informace najdete na: www.vvvi.cz/
Výstaviště Brno
  březen     2017
  12.3.2017 - 15.3.2017Česká chromatografická škola
Konference "Česká chromatografická škola" patří mezi pravidelná setkání odborníků pracujících v oblasti separačních metod se zaměřením na HPLC/UHPLC a kapilární elektroforézu. Pořádá ji občanské sdružení Česká chromatografická škola a je organizována jako setkání studentů, vědců, pracovníků v průmyslu i státní sféry, techniků a zástupců firem. Konference je zaměřena zejména prakticky a je vhodná jak pro pracovníky QC laboratoří, tak pro studenty a učitele vysokých škol. Oficiálním jazyky jsou čeština, slovenština a angličtina.
Bližší informace najdete na: www.ceskachromatografickaskola.cz/obecne-informace-22.htm
Rožnov pod Radhoštěm
  16.3.2017Webinar: Investigating Innovations in Forensics
Forensic science marries a number of diverse disciplines including biological and DNA analysis, trace and chemical analysis of non-organics, pathology, and toxicology. As such, forensic science utilizes a myriad of techniques and equipment in an attempt to collect, preserve, and identify crime-scene evidence. Recently, advances in biotechnology and instrumentation have revolutionized the modern forensics lab, presenting a host of new challenges and opportunities for the forensic scientist.

Join Lab Manager’s free educational webinar where our panel of experts will discuss the latest trends and tools in forensic science today. Participate in the live discussion and receive feedback from our panel on the latest equipment and best practices that you can implement in your forensic lab.

As an attendee, you will learn more about:

Advances in instrumentation and equipment for forensic science
How to obtain the best results in the field and in the lab
Application of new and novel techniques and technologies for the forensics lab

Companies participating in the webinar:

Labconco
Erlab, Inc.
Bližší informace najdete na: www.labmanager.com/webinars/2017/01/webinar-investigating-innovations-in-forensics
webinář
  30.3.2017Webinar: Lab Automation: Making Your Lab Work for You
By capitalizing on automated technologies in the laboratory, researchers are able to increase the efficiency and effectiveness of laboratory research. The use of automated instruments, devices, and methodologies to execute basic laboratory procedures is now commonplace in many labs. For researchers, this means that they are no longer engaged in tasks of tedious repetition and can focus on experiment design and analysis. At the management level, laboratory automation means faster production and lower costs.

The editors of Lab Manager have recruited a group of leading industry experts to provide an interactive discussion of multi-discipline solutions to transform your lab and reap the benefits of automated solutions. Join the discussion in this live webinar presentation.

As an attendee, you will learn more about:

The level of automation that is available for your lab today and for the future
How to overcome barriers to implementation
Practical and financial considerations when investing in lab automation

Companies participating in the webinar:

Agilent Technologies
Tecan
BioStorage Technologies, Inc.
BioTek Instruments, Inc.
Bližší informace najdete na: www.labmanager.com/webinars/2017/01/webinar-lab-automation-making-your-lab-work-for-you
webinář
  duben       2017
  26.4.2017 - 28.4.2017New Trends in Research of Energetic Materials
Scope

The twentieth consecutive Seminar on new trends in research of energetic materials is intended to be a world meeting of young people and university teachers working in the fields of teaching, research, development, processing, analyzing and application of all kinds of energetic materials. This Seminar also covers explosions in gaseous, dispersed and condensed systems. It is not aimed only at the exchange of professional information but also at creating a pleasant meeting where young specialists from different countries have the opportunity to meet and gain personal contacts. Papers should not only describe research work, but should also demonstrate awareness of the context and background for the research. The intention of this meeting is to provide pleasant and welcoming atmosphere where exchange of professional experiences goes along with building of strong personal relations among young specialists working in the field of EM.
Bližší informace najdete na: www.ntrem.com/
Univerzita Pardubice
  květen     2017
  9.5.2017 - 11.5.2017VITATOX
vědecká konference zaměřená na vývoj v oboru analytické chemie a představení diskutovaných témat jako Vitaminy, Antioxidanty, Terapeutické monitorování léčiv, Drogy, Alkohol a Toxicita látek kolem nás v „době jedové“
Bližší informace najdete na: www.radanal.cz
Hotel U Kata, Kutná Hora
  červen     2017
  8.6.2017FYKOSí Fyziklání
Vědohraní je tradiční akce plná fyzikálních soutěží, pokusů a show. Akce je určená zejména dětem jako dárek k Mezinárodnímu dni dětí, ale na své si zde přijde každý se zájmem o fyziku bez rozdílu věku.
E-mail:doc. RNDr. Zdeněk Drozd, Ph.D., ☎ 95155 2407
areál MFF v Troji, V Holešovičkách 2, Praha 8
  17.6.2017Robotický den
Robotický den pořádá MFF UK ve spolupráci s mezinárodní asociací RobotInt. Je určen všem konstruktérům robotů, pravidla soutěží jsou publikována na začátku školního roku, soutěž se odehraje v jarních měsících (dle propozic konkrétního ročníku).
E-mail:RNDr. David Obdržálek, Ph.D., ☎ 95155 4270,
Kongresové centrum Praha, 5. května 65, Praha 4
  18.6.2017 - 22.6.201745. ročník největší světové konference HPLC 2017
45. ročník největší světové konference zabývající se kapalinovou chromatografií a příbuznými separačními a detekčními technikami bude poprvé v historii pořádána v České republice. Symposium bude probíhat od 18. do 22. června 2017 v Kongresovém centru Praha za účasti předních odborníků z celého světa s očekávanou účastí přes 1500 účastníků. Významnou úlohu při pořádaní tohoto symposia hraje Katedra analytické chemie FChT, protože prof. Holčapek je předsedající tohoto symposia společně s Ing. Františkem Foretem, CSc. z Ústavu analytické chemie AV ČR v Brně, prof. Ing. Pavel Jandera, DrSc. je čestným předsedou symposia a další 3 pracovníci (Ing. Miroslav Lísa, Ph.D., Ing. Robert Jirásko, Ph.D. a RNDr. Jiří Urban. Ph.D.) pracují v organizačním výboru. Jedním z hlavních cílů konference je zvýšit účast studentů a mladých vědeckých pracovníků z České republiky i dalších zemí, a proto připravujeme program pro mladé zahrnující zvýhodněné vložné, cestovní granty a ceny pro nejlepší mladé přednášející i autory plakátových sdělení.
Bližší informace najdete na: www.hplc2017-prague.org/
Kongresové centrum Praha
  červenec 2017
  srpen       2017
  7.8.2017částečné zatmění Měsíce
částečné zatmění o velikosti 25 procent.
Bližší informace najdete na: fyzweb.cz/kalendar/index.php?limit_kolik=1000
ČR
  září         2017
  3.9.2017 - 7.9.2017European Corrosion Congress 2017, 20th International Corrosion Congress & Process Safety Congress 2017
The annual conference of the European Federation of Corrosion, EUROCORR, is a flagship event in the field of European corrosion science. Uniquely in 2017, it is co-organised by the International Corrosion Council and Center for Chemical Process Safety becoming thus the largest scientific corrosion event ever held in Europe.

The Congress will cover all aspects of corrosion science and engineering and material protection with world-wide reach. Main topics will include the advances in corrosion prevention, corrosion monitoring, corrosion resistant materials, surface treatment and coatings, inspection and non-destructive testing, electrochemical methods, analytical techniques and microscopy, corrosion inhibitors and others.
Bližší informace najdete na: www.prague-corrosion-2017.com/
Praha
  10.9.2017 - 14.9.201781st Prague Meeting on Macromolecules
Topics

Design, synthesis, processing and characterization of novel functional organic materials and polymers
Electrical, photoelectrical, optical and nonlinear optical phenomena
Organic and hybrid electronic and photonic devices
Applications in flexible and wearable organic electronics and smart packaging
Advanced materials and composites for biosensors, bioelectronics, and biophotonics
Bližší informace najdete na: www.imc.cas.cz/sympo/81pmm/
Praha
  20.9.2017 - 21.9.2017LABOREXPO
LABOREXPO - Veletrh, který nabídne vše, co potřebujete pro svou laboratoř

VIII. ročník veletrhu se uskuteční ve dnech 20. a 21. září 2017 v Kongresovém centru Praha.

Pouze jednou za dva roky je v průběhu dvou dnů v Praze představen široký sortiment přístrojové techniky, laboratorních přístrojů a vybavení laboratoří od nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů z celého světa.

V rámci doprovodného programu jsou návštěvníci veletrhu seznámeni s moderními analytickými metodami a laboratorními postupy, nejvýznamnějšími výzkumnými projekty a aktuálními požadavky na legislativu v laboratorní praxi. Nejnovější laboratorní a přístrojová technika je představena během workshopů a seminářů vystavovatelů nebo při zábavných živých prezentacích.

Nejvýznamnější pokroky v inovaci analytické a laboratorní techniky jsou zařazeny do soutěže o Oceněný exponát veletrhu LABOREXPO.

Vstup na veletrh je bezplatný a každý návštěvník má možnost zařadit svou vstupenku do Slosování o ceny, které věnují vystavovatelé a organizátor veletrhu.

Navštivte již nyní Novinky vystavovatelů a seznamte se s aktuální nabídkou laboratorního vybavení nebo slevovými akcemi vystavovatelů a jejich dodavatelů.

K návštěvě dalšího ročníku veletrhu LABOREXPO si vás dovoluje pozvat jeho organizátor – redakce časopisu CHEMAGAZÍN.
Bližší informace najdete na: www.laborexpo.cz/
Kongresové centrum Praha
  říjen       2017
  listopad 2017
  prosinec 2017
  leden       2018
  únor         2018
  březen     2018
  duben       2018
  květen     2018
  červen     2018
  červenec 2018
  27.7.2018zatmění Měsíce
Z ČR uvidíme v podstatě většinu úkazu. Při tomto zatmění budeme moci sledovat poměrně nedaleko jasnou rudou platetu Mars, která bude ten rok v opozici. Na obloze bude též rudý obr Antares - nejjasnější hvězda ve Štíru. Dalo by se tedy s nadsázkou říci, že to bude úkaz "tří rudých těles". Na oblozé v té době budou i planety Jupiter a Saturn.
Bližší informace najdete na: fyzweb.cz/kalendar/index.php?limit_kolik=1000
ČR
Další relevantní odkazy:
Konference na veda.cz přehled konferencí, přednášek a odborných akcí
Incheba Praha Kalendář akcí pořádaný INCHEBA Praha
Akademie věd ČR Přehled akcí pořádaných AV ČR
Fyzweb - kalendář kalendář akcí v oblasti fyziky
Semináře v ÚMCH AV ČR přehled seminářů konaných v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR
Ustav organicke chemie a biochemie akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Ustav chemickych procesu akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Fyzikalni ustav semináře pořádané tímto ústavem
Fyzikalni ustav konference pořádané tímto ústavem
Ustav fyzikalni chemie J. Heyrovskeho akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Chemistry Conferences Worldwide chemické konference
Labmanager webináře
Hledání:
 
(fulltextové vyhledávání na stránkách tohoto serveru)

Doporučujeme články:Zobrazit jen doporučené články.

Aktuální akce   (více v kalendáři akcí):
 • 16.2.2017 Webinar: Data Management: Current Trends in Laboratory Informatics
   
 • 16.2.2017 Jeden den s fyzikou
   
 • 17.2.2017 FYKOSí Fyziklání
   
 • 23.2.2017 Webinar: Mass Spectrometry: Trends and Advances
   
 • 28.2.2017 - 2.3.2017 Veletrh Věda Výzkum Inovace
   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama