Věda       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Fyzikální ústav AVČR TOPlist
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Užitečné pomůcky:   Tabulky        Encyklopedie        Nástroje 
Katalog dodavatelů:   Rubriky        Firmy        Zastoupení        Laboratorní přístroje 
Ostatní:       Titulní strana        Zajímavé odkazy        O nás        E-obchody 
Nástěnka : Chlazené laboratorní inkubátory LBT 168,, předváděcí přístroje z výstavy, 100% stav,...
Kalendář : 4.5.17: Webinar: Integrated Biology: Tools and Technologies to Support -omics Analysis
Reklama

Akci, na kterou chcete upozornit, můžete zadat (nebo upravit) on-line pomocí formuláře akcí.
  ...výstava, veletrh       ...konference       ...seminář, kurz aj. vzdělávání       ...ostatní

datumakcemísto konání
  duben       2017
  26.4.2017 - 28.4.2017New Trends in Research of Energetic Materials
Scope

The twentieth consecutive Seminar on new trends in research of energetic materials is intended to be a world meeting of young people and university teachers working in the fields of teaching, research, development, processing, analyzing and application of all kinds of energetic materials. This Seminar also covers explosions in gaseous, dispersed and condensed systems. It is not aimed only at the exchange of professional information but also at creating a pleasant meeting where young specialists from different countries have the opportunity to meet and gain personal contacts. Papers should not only describe research work, but should also demonstrate awareness of the context and background for the research. The intention of this meeting is to provide pleasant and welcoming atmosphere where exchange of professional experiences goes along with building of strong personal relations among young specialists working in the field of EM.
Bližší informace najdete na: www.ntrem.com/
Univerzita Pardubice
  27.4.2017Webinar: Chromatography Trends in HPLC/UHPLC
Most samples encountered in the chromatography laboratory will require some sort of sample preparation before being placed in the analytical instrument. Choosing which method will work best for your analyte, separation requirements, and instrumentation is not always easy. In this free, educational webinar, the editors of Lab Manager have gathered a panel of industry experts who will share their perspectives on some of the new tools and protocols to minimize and simplify sample preparation.

As an attendee, you will learn more about:

How to best tailor your sample preparation for your analysis
How to best handle difficult analytes and complex matricies
Recent trends and future perspectives on sample preparation processes for chromatography
Bližší informace najdete na: www.labmanager.com/webinars/2017/02/webinar-chromatography-trends-in-hplc-uhplc
webinář
  květen     2017
  4.5.2017Byznys s inovacemi
Asociace výzkumných organizací (AVO) pořádá každý rok na jaře konferenci a na ni pak po obědě navazující Valné shromáždění členů AVO. Ta letošní (4.května od 9:30) se bude věnovat především propojení výzkumu a byznysu a spolupráce výzkumných organizací s firmami.
Bližší informace najdete na: https://avobloguje.wordpress.com/2017/02/28/byznys-s-inovacemi/
prostory OK System, Praha Na Pankráci 125
  4.5.2017Webinar: Integrated Biology: Tools and Technologies to Support -omics Analysis
Omics technologies offer researchers the tools required to examine and understand the differences in DNA, RNA, proteins, and other cellular molecules. Often conducted in high-throughput assays, omics studies can produce tremendous amounts of data on the functional and structural changes occurring within a cell. These methods have facilitated significant advancement in our overall understanding of molecular biology and cellular systems. Join our panel of industry experts as they discuss some of the latest applications and technologies in this live, interactive presentation.

As an attendee, you will learn:

How multi-omics data can be utilized to achieve data-driven discovery
New tools and techniques for data curation and analysis
More about how to overcome some of the existing challenges in omics research.

Companies participating in the webinar:

Labconco
Bližší informace najdete na: www.labmanager.com/webinars/2017/02/webinar-integrated-biology-tools-and-technologies-to-support-omics-analysis
webinář
  9.5.2017 - 11.5.2017VITATOX
vědecká konference zaměřená na vývoj v oboru analytické chemie a představení diskutovaných témat jako Vitaminy, Antioxidanty, Terapeutické monitorování léčiv, Drogy, Alkohol a Toxicita látek kolem nás v „době jedové“
Bližší informace najdete na: www.radanal.cz
Hotel U Kata, Kutná Hora
  15.5.2017 - 18.5.2017smartLAB
smartLAB 2017 je program, v rámci něhož by se návštěvníci měli mít možnost seznámit s vizemi různých světových společností, jak si představují podobu laboratoře budoucnosti. Programu smartLAB se budou účastnit přední světové firmy, především z Německa.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout 4 živé příklady, jak by měla budoucí laboratoř vypadat: bioreactor inocualtion (biotechnologie), fosfátová analýza (životní prostředí), testy kukuřice na GMO pomocí PCR (potravinářství), určování barvy piva
Bližší informace najdete na: www.labvolution.de/en/conferences-events/themenschwerpunkte/smartlab/
Hannover (Německo)
  červen     2017
  8.6.2017FYKOSí Fyziklání
Vědohraní je tradiční akce plná fyzikálních soutěží, pokusů a show. Akce je určená zejména dětem jako dárek k Mezinárodnímu dni dětí, ale na své si zde přijde každý se zájmem o fyziku bez rozdílu věku.
E-mail:doc. RNDr. Zdeněk Drozd, Ph.D., ☎ 95155 2407
areál MFF v Troji, V Holešovičkách 2, Praha 8
  17.6.2017Robotický den
Robotický den pořádá MFF UK ve spolupráci s mezinárodní asociací RobotInt. Je určen všem konstruktérům robotů, pravidla soutěží jsou publikována na začátku školního roku, soutěž se odehraje v jarních měsících (dle propozic konkrétního ročníku).
E-mail:RNDr. David Obdržálek, Ph.D., ☎ 95155 4270,
Kongresové centrum Praha, 5. května 65, Praha 4
  18.6.2017 - 22.6.201745. ročník největší světové konference HPLC 2017
45. ročník největší světové konference zabývající se kapalinovou chromatografií a příbuznými separačními a detekčními technikami bude poprvé v historii pořádána v České republice. Symposium bude probíhat od 18. do 22. června 2017 v Kongresovém centru Praha za účasti předních odborníků z celého světa s očekávanou účastí přes 1500 účastníků. Významnou úlohu při pořádaní tohoto symposia hraje Katedra analytické chemie FChT, protože prof. Holčapek je předsedající tohoto symposia společně s Ing. Františkem Foretem, CSc. z Ústavu analytické chemie AV ČR v Brně, prof. Ing. Pavel Jandera, DrSc. je čestným předsedou symposia a další 3 pracovníci (Ing. Miroslav Lísa, Ph.D., Ing. Robert Jirásko, Ph.D. a RNDr. Jiří Urban. Ph.D.) pracují v organizačním výboru. Jedním z hlavních cílů konference je zvýšit účast studentů a mladých vědeckých pracovníků z České republiky i dalších zemí, a proto připravujeme program pro mladé zahrnující zvýhodněné vložné, cestovní granty a ceny pro nejlepší mladé přednášející i autory plakátových sdělení.
Bližší informace najdete na: www.hplc2017-prague.org/
Kongresové centrum Praha
  červenec 2017
  srpen       2017
  7.8.2017částečné zatmění Měsíce
částečné zatmění o velikosti 25 procent.
Bližší informace najdete na: fyzweb.cz/kalendar/index.php?limit_kolik=1000
ČR
  září         2017
  3.9.2017 - 7.9.2017European Corrosion Congress 2017, 20th International Corrosion Congress & Process Safety Congress 2017
The annual conference of the European Federation of Corrosion, EUROCORR, is a flagship event in the field of European corrosion science. Uniquely in 2017, it is co-organised by the International Corrosion Council and Center for Chemical Process Safety becoming thus the largest scientific corrosion event ever held in Europe.

The Congress will cover all aspects of corrosion science and engineering and material protection with world-wide reach. Main topics will include the advances in corrosion prevention, corrosion monitoring, corrosion resistant materials, surface treatment and coatings, inspection and non-destructive testing, electrochemical methods, analytical techniques and microscopy, corrosion inhibitors and others.
Bližší informace najdete na: www.prague-corrosion-2017.com/
Praha
  10.9.2017 - 14.9.201781st Prague Meeting on Macromolecules
Topics

Design, synthesis, processing and characterization of novel functional organic materials and polymers
Electrical, photoelectrical, optical and nonlinear optical phenomena
Organic and hybrid electronic and photonic devices
Applications in flexible and wearable organic electronics and smart packaging
Advanced materials and composites for biosensors, bioelectronics, and biophotonics
Bližší informace najdete na: www.imc.cas.cz/sympo/81pmm/
Praha
  20.9.2017 - 21.9.2017LABOREXPO
LABOREXPO - Veletrh, který nabídne vše, co potřebujete pro svou laboratoř

VIII. ročník veletrhu se uskuteční ve dnech 20. a 21. září 2017 v Kongresovém centru Praha.

Pouze jednou za dva roky je v průběhu dvou dnů v Praze představen široký sortiment přístrojové techniky, laboratorních přístrojů a vybavení laboratoří od nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů z celého světa.

V rámci doprovodného programu jsou návštěvníci veletrhu seznámeni s moderními analytickými metodami a laboratorními postupy, nejvýznamnějšími výzkumnými projekty a aktuálními požadavky na legislativu v laboratorní praxi. Nejnovější laboratorní a přístrojová technika je představena během workshopů a seminářů vystavovatelů nebo při zábavných živých prezentacích.

Nejvýznamnější pokroky v inovaci analytické a laboratorní techniky jsou zařazeny do soutěže o Oceněný exponát veletrhu LABOREXPO.

Vstup na veletrh je bezplatný a každý návštěvník má možnost zařadit svou vstupenku do Slosování o ceny, které věnují vystavovatelé a organizátor veletrhu.

Navštivte již nyní Novinky vystavovatelů a seznamte se s aktuální nabídkou laboratorního vybavení nebo slevovými akcemi vystavovatelů a jejich dodavatelů.

K návštěvě dalšího ročníku veletrhu LABOREXPO si vás dovoluje pozvat jeho organizátor – redakce časopisu CHEMAGAZÍN.
Bližší informace najdete na: www.laborexpo.cz/
Kongresové centrum Praha
  říjen       2017
  listopad 2017
  prosinec 2017
  leden       2018
  únor         2018
  březen     2018
  duben       2018
  květen     2018
  červen     2018
  červenec 2018
  27.7.2018zatmění Měsíce
Z ČR uvidíme v podstatě většinu úkazu. Při tomto zatmění budeme moci sledovat poměrně nedaleko jasnou rudou platetu Mars, která bude ten rok v opozici. Na obloze bude též rudý obr Antares - nejjasnější hvězda ve Štíru. Dalo by se tedy s nadsázkou říci, že to bude úkaz "tří rudých těles". Na oblozé v té době budou i planety Jupiter a Saturn.
Bližší informace najdete na: fyzweb.cz/kalendar/index.php?limit_kolik=1000
ČR
Další relevantní odkazy:
Konference na veda.cz přehled konferencí, přednášek a odborných akcí
Incheba Praha Kalendář akcí pořádaný INCHEBA Praha
Akademie věd ČR Přehled akcí pořádaných AV ČR
Fyzweb - kalendář kalendář akcí v oblasti fyziky
Semináře v ÚMCH AV ČR přehled seminářů konaných v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR
Ustav organicke chemie a biochemie akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Ustav chemickych procesu akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Fyzikalni ustav semináře pořádané tímto ústavem
Fyzikalni ustav konference pořádané tímto ústavem
Ustav fyzikalni chemie J. Heyrovskeho akce a přednášky pořádané tímto ústavem
Chemistry Conferences Worldwide chemické konference
Labmanager webináře
Hledání:
 
(fulltextové vyhledávání na stránkách tohoto serveru)

Doporučujeme články:Zobrazit jen doporučené články.

Aktuální akce   (více v kalendáři akcí):
 • 26.4.2017 - 28.4.2017 New Trends in Research of Energetic Materials
   
 • 27.4.2017 Webinar: Chromatography Trends in HPLC/UHPLC
   
 • 4.5.2017 Byznys s inovacemi
   
 • 4.5.2017 Webinar: Integrated Biology: Tools and Technologies to Support -omics Analysis
   
 • 9.5.2017 - 11.5.2017 VITATOX
   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama