Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   15.3.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Analytical Chemist
  20.3.2018 Webinar: Avoid FDA Warning Letters and Potential Jail Time – Why Electronic Data Integrity Is Imperative To Your Business
  20.3.2018 - 23.3.2018 Amper
  29.3.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
  5.4.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
Reklama
Zlato ze starých mobilních telefonů může být snadno recyklováno

Velké množství zlata může být zachráněno ze starých mobilních zařízení díky jednoduchému procesu popsanému v nové studii.

Datum: 2.9.2016

extrakce zlata z elektronického odpadu


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Výzkumníci ukazují, že současné metody extrakce zlata ze starých elektronických zařízení (mobily, tablety, počítače, televizory...) jsou často nepříliš účinné a zvláště jsou nešetrné k životnímu prostředí, protože používají nebezpečné chemikálie jako kyanidy.

Studie odhaduje, že elektronický odpad obsahuje přibližně 7% celkového objemu zlata používaného na Zemi. Zlato je obsaženo v tištěných spojích uvnitř těchto zařízení.

Vědci z University of Edinburgh vyvinuli jednoduchou extrakční metodu, která nepoužívá toxické chemikálie a je efektivnější, než dosavadní metody. Podle výzkumníků by se tak dalo ušetřit cca 300 tun zlata za rok.

Metoda spočívá v tom, že se deska s tištěnými spoji vloží do slabé kyseliny, která rozpustí všechny kovové součásti. Poté se přidá olejovitá speciální substance, která selektivně extrahuje zlato z roztoku kovů.

Reklama

Přesné detaily procesu jsou samozřejmě chráněny tajemstvím, ale výzkumníci říkají, že proces by se mohl snadno rozšířit a napomoci zvýšit efektivitu dosavadních metod získávání zlata ve všech oblastech zpracování starých elektronických zařízení.


Zdrojem informací je Chemeurope.

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama