| Odkaz na tento článek je zde publikován s laskavostí serveru Labbulletin. Klikněte na titulek: Digitální morfologie: Co pokrok znamená pro moderní laboratoře a proč je nutné pokračovat v inovacích. Čeho laboratoře dosáhly v oblasti digitální morfologie?
Digitální morfologické analyzátory byly přijaty v mnoha částech světa jako jeden z prostředků ke zlepšení efektivity laboratoře a kvality hlášení ve screeningových programech. Tato zařízení pomohla automatizovat části screeningového procesu, analyzovat velké množství krevních nátěrů a pomoci tak identifikovat abnormality.
Technologie rozhodně nenahradila úlohu hematologů. Lidská interakce hraje ve screeningových programech stále velmi podstatnou roli, hematologové zasahují, když jsou případy označeny, a validují významné vzorky v průběžném procesu, aby pomohli zajistit přesnost a spolehlivost.
Moderní digitální morfologické analyzátory umožnily odborníkům v laboratoři prohlížet, ověřovat a podávat zprávy ze snímků na obrazovce, což jim umožňuje snadněji najít buňky a problematické oblasti, než kdyby se dívali přes mikroskop.
Vyvolávání snímků na obrazovce ve srovnání s hledáním buněk na sklíčku pod mikroskopem představuje pro vytížené laboratorní týmy také velkou výhodu z hlediska potřebného času i úsilí.
Dostupnost digitálních snímků buněk na obrazovce usnadnila vnitrolaboratorní a někdy i mezilaboratorní konsensus a harmonizaci, přičemž snímky jsou snadno dostupné a lze v nich vyhledávat pro týmy, které jsou na místě, i pro ty, které pracují na dálku. (detaily jsou v angličtině) Datum: 12.9.2023 digitální morfologie |