Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Pro laboratoř        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   23.11.2023 KONFERENCE SCIENCE COMMUNICATION 2023
  29.11.2023 Konsolidační balíček jako příležitost pro systémovou proměnu českého výzkumu
  19.3.2024 - 21.3.2024 AMPER - SMART & CONNECTED WORLD
  9.4.2024 - 12.4.2024 analytica
  10.6.2024 - 14.6.2024 ACHEMA 2024
Reklama
Odkaz na tento článek je zde publikován s laskavostí serveru Labbulletin. Klikněte na titulek:

Vysoce výkonné mikrodestičky pro lepší růst a přežití buněk

Řada potahovaných mikrodestiček Sero Krystal™ PDL od společnosti Porvair Sciences představuje nové měřítko pro reprodukovatelnou kultivaci buněk i u náročných typů buněk.

Mnoho vědců by raději pěstovalo buňky v prostředí bez séra, aby přesněji napodobili fyziologické podmínky. To však často představuje výzvu, protože buněčné linie mají často problémy s přichycením na tradiční plasty pro tkáňové kultury v nepřítomnosti séra. Mikroplatničky Sero Krystal™ s potahem Poly-D-Lysine (PDL), vyráběné z ultračistého polystyrenu v prostředí čistých prostor, byly vyvinuty společností Porvair Sciences, aby tyto problémy překonaly a podpořily vynikající přichycení, růst a proliferaci buněk široké škály buněčných typů v bezsérových médiích.

Poly-D-Lysin je syntetická (bez živočišného původu) extracelulární matrice používaná v aplikacích buněčných kultur k podpoře adheze buněk. Tyto nové mikroplatničky Sero Krystal™ PDL jsou k dispozici ve formátech 96 a 384 jamek a jsou rovnoměrně potaženy polymerem PDL o hmotnosti 70 až 150 kDa pomocí patentovaných metod. Povlak vytváří na povrchu jamek destiček rovnoměrný čistý kladný náboj. Tento kladný povrchový náboj zlepšuje elektrostatické interakce mezi potaženým povrchem a zápornými náboji buněčné membrány, což vede k lepšímu uchycení buněk. Mikrodestičky Sero Krystal™ jsou ideální pro kultivaci transfekovaných buněčných linií, primárních neuronů, gliových buněk a fibroblastů, jako je adherentní linie myších fibroblastů L929 a další běžné adherentní buněčné linie včetně HEK-293, BHK-21, PC12 a NSC-34.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 20.5.2022

mikrodestičky pro růst buněk

Reklama
Reklama

Reklama