Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Pro laboratoř        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   4.10.2022 - 7.10.2022 Mezinárodní strojírenský veletrh
  10.10.2022 - 12.10.2022 Analýza organických látek
  19.10.2022 - 21.10.2022 FUTURE FORCES EXHIBITION 2022
  19.10.2022 - 21.10.2022 ICRI 2022
  7.11.2022 - 8.11.2022 Konference pigmenty a pojiva
Reklama

 
Šikovný „katalytický kondenzátor“ promění laciné kovy ve výborné katalyzátory

Drahé kovy skvěle katalyzují řadu průmyslově významných chemických reakcí. Zároveň jsou ale drahé a vzácné. Platinu, palladium, rhodium a další vzácné kovy by mohly nahradit mnohem obyčejnější materiály, díky „katalytickému kondenzátoru“. Využívá tenké vrstvy materiálů, jako je oxid hlinitý nebo grafen.

Datum: 25.5.2022

katalytický kondenzátor   ID:261

  
VŠCHT patentuje robota pro výrobu personalizovaných léčiv

Výzkumná skupina profesora Františka Štěpánka z VŠCHT Praha řeší již čtvrtým rokem projekt Robotický nanolékárník: Výrobní procesy budoucnosti pro personalizovaná terapeutika. Jeho hlavní motivací je takzvaná personalizovaná medicína – snaha o to, aby léčiva mohla být připravována každému pacientovi na míru včetně kombinací vícero účinných látek v dávkách, které jsou pro daného pacienta potřeba.

Datum: 24.5.2022

personalizované léky   ID:254

  
Nejrychlejší logické hradlo by mohlo milionkrát zrychlit počítače

Precizní práce s laserovými paprsky vedla k průlomu ve femtosekundových elektrických pulzech generovaných laserem. Výsledkem je petahertzové logické hradlo, nejrychlejší v historii. Na obzoru se rýsuje elektronika světelných vln (lightwave electronics).

Datum: 23.5.2022

rychlá světelná elektronika   ID:226

  
Vysoce výkonné mikrodestičky pro lepší růst a přežití buněk

Řada potahovaných mikrodestiček Sero Krystal™ PDL od společnosti Porvair Sciences představuje nové měřítko pro reprodukovatelnou kultivaci buněk i u náročných typů buněk.

Mnoho vědců by raději pěstovalo buňky v prostředí bez séra, aby přesněji napodobili fyziologické podmínky. To však často představuje výzvu, protože buněčné linie mají často problémy s přichycením na tradiční plasty pro tkáňové kultury v nepřítomnosti séra. Mikroplatničky Sero Krystal™ s potahem Poly-D-Lysine (PDL), vyráběné z ultračistého polystyrenu v prostředí čistých prostor, byly vyvinuty společností Porvair Sciences, aby tyto problémy překonaly a podpořily vynikající přichycení, růst a proliferaci buněk široké škály buněčných typů v bezsérových médiích.

Poly-D-Lysin je syntetická (bez živočišného původu) extracelulární matrice používaná v aplikacích buněčných kultur k podpoře adheze buněk. Tyto nové mikroplatničky Sero Krystal™ PDL jsou k dispozici ve formátech 96 a 384 jamek a jsou rovnoměrně potaženy polymerem PDL o hmotnosti 70 až 150 kDa pomocí patentovaných metod. Povlak vytváří na povrchu jamek destiček rovnoměrný čistý kladný náboj. Tento kladný povrchový náboj zlepšuje elektrostatické interakce mezi potaženým povrchem a zápornými náboji buněčné membrány, což vede k lepšímu uchycení buněk. Mikrodestičky Sero Krystal™ jsou ideální pro kultivaci transfekovaných buněčných linií, primárních neuronů, gliových buněk a fibroblastů, jako je adherentní linie myších fibroblastů L929 a další běžné adherentní buněčné linie včetně HEK-293, BHK-21, PC12 a NSC-34.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 20.5.2022

mikrodestičky pro růst buněk   ID:185

 


Reklama

 
Polyklonální protilátky proti fragmentům VHH pro výzkum a vývoj v oblasti přírodních věd a pro diagnostické trhy

Společnost Jackson ImmunoResearch, výrobce sekundárních protilátek a imunoreagentů pro trh přírodních věd, představuje novou řadu detekčních činidel, která nabízí vynikající kvalitu zobrazení.

Nano sekundární protilátky Jackson ImmunoResearch jsou polyklonální protilátky s VHH fragmenty (nanotělesa) vyráběné v alpakách. Jsou k dispozici se specifitou pro člověka, králíka nebo myš. Protilátky VHH Fragment <15KDa jsou 10x menší než konvenční celé protilátky IgG a jsou ideální pro zobrazovací experimenty, kde je nutný dobrý průnik. Nano sekundární protilátky jsou zkříženě adsorbovány pro dokonalou specifitu vůči cílovým druhům s minimální zkříženou reaktivitou vůči jiným běžně používaným druhům, což je činí vhodnými pro použití v experimentech s vícenásobným značením.

Polyklonální detekční činidla nadále nabízejí nejlepší sílu signálu tím, že zesilují signál i ze slabě exprimovaných cílů. Nabídka heterogenní populace protilátek, z nichž každá detekuje jinou část primární protilátky, může u polyklonálních Nano Secondary zvýšit účinnost značení, což vede k jasnějšímu signálu. Jsou k dispozici konjugované s reportérovými enzymy a řadou fluorescenčních barviv, včetně Alexa Fluor®, což poskytuje prostor pro imunohistochemii a imunofluorescenci s vysokým rozlišením, a činí z nich tak nepostradatelný nástroj ve výzkumu i diagnostickém zobrazování.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 19.5.2022

protilátky pro diagnostické zobrazování   ID:235

  
Evonetix získal patent na technologii umožňující tepelně řízenou syntézu DNA

Patentovaná technologie umožní vysoce paralelní syntézu DNA na stolní platformě.

Společnost EVONETIX LTD ("Evonetix"), která se zabývá syntetickou biologií a přináší polovodičovou technologii pro syntézu DNA, oznamuje, že jí byl v Evropě udělen patent EP3551331B1 na patentovanou technologii tepelné kontroly pro syntézu DNA a na konstrukci a výrobu křemíkových čipů. Tento patent rozšiřuje portfolio duševního vlastnictví společnosti Evonetix a je klíčovým krokem ve strategii společnosti vyvinout stolní platformu pro syntézu DNA, která změní způsob přístupu k DNA, její výroby a použití.

Nový přístup společnosti Evonetix k paralelní syntéze DNA je založen na přesném, nezávislém řízení teploty v tisících jednotlivých syntézních míst na povrchu křemíkového čipu. Na rozdíl od běžných přístupů, které k řízení syntézního cyklu využívají kyselou deproteci, využívá Evonetix teplotní řízení s polovodičovými maticemi. To nabízí větší přesnost a selektivitu při deprotekci sekvencí ve správném bodě pro přidání dalšího nukleotidu a odstranění neshodných sekvencí.

Tepelné řízení syntézy DNA umožňuje vysoce paralelní syntézu a dává možnost pracovat se sekvencemi, které je obtížné syntetizovat běžnými technikami, a odstraňovat chyby během sestavování genových sekvencí pomocí teplotou zprostředkovaného odstraňování chyb.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 18.5.2022

syntéza DNA   ID:199

  
Realita dohnala fikci

Chcete-li někomu dát originální dárek, nechte se sníst. Předchází tomu naskenování sebe samého do paměti počítače, vymodelování ve speciálním programu a vytisknutí v 3D tiskárně. V ruce máte panáčka, který je vaší dokonalou zmenšeninou. Sedí všechny barevné odstíny a detaily vašeho oblečení s tím rozdílem, že miniaturní postavička je celá z cukru, připravena k nakousnutí. Mají se ve světě, jemuž dominují 3D tiskárny, bát o práci už i cukráři?

Datum: 17.5.2022

3D tisk   ID:194

  
Program EXCELES podpoří nové výzkumné projekty

Vědeckým týmům z českých vysokých škol a ústavů se podařilo dosáhnout na prostředky přesahující pět miliard korun z Národního plánu obnovy, který vznikl v reakci na krizi způsobenou pandemií covidu-19 a její ekonomické dopady. Plán je financován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Nástroje pro oživení a odolnost.

Datum: 16.5.2022

věda a výzkum   ID:228

 


Reklama

 
Diskuse: Green Deal v době (post)válečné

Všechny zájemce o širší souvislosti mezi vědou a světovým děním zveme na veřejnou diskusi o transformaci energetiky pod tlakem klimatické změny a ruského útoku na Ukrajinu.

„Green Deal je mrtev,“ hlásají někteří analytici a komentátoři po ruském vpádu do Ukrajiny. Podle dalších naopak dostal nový impuls a vše teď půjde rychleji. Nová mezinárodní situace snahy o dosažení klimatické neutrality bezesporu „nějak“ ovlivní. Ale jak?

Datum: 11.5.2022

Green Deal   ID:194

  
Vyšlo 21. číslo časopisu OPIK – informačního zpravodaje Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

V tomto jarním čísle se představí změna pravidel pro výběr dodavatelů, vyhodnocení předešlého roku 2021, vybrané projekty OP PIK a nové informace o nadcházejícím programovém období 2021+. To a mnohé další na Vás čeká na stránkách s OPIK ke stažení.

Datum: 10.5.2022

OPIK, věda a výzkum   ID:238

  
Stanovení dusíku Dumasovou metodou

DUMATHERM - analyzátor dusíku pro vysoce výkonné laboratoře

Pokud musíte každý den stanovit obsah bílkovin v mnoha vzorcích, budete s analyzátorem dusíku DUMATHERM nadšeni. Oproti Kjeldahlově metodě pracuje bez agresivních chemikálií, a proto nevyžaduje cenný prostor v digestoři. Obsah dusíku ve vzorcích určíte po přípravě vzorku až 72krát rychleji než Kjeldahlovou metodou. S autosamplerem DUMATHERM jsou vzorky vždy jasně přiřazeny - ani při každodenní rušné laboratorní práci už nikdy vzorky nezaměníte.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 9.5.2022

stanovení obsahu bílkovin, Dumasova metoda   ID:241

  
Představujeme MagicPrep™ NGS od společnosti Tecan - řešení pro přípravu knihoven NGS na dosah ruky

Společnost Tecan uvedla na trh MagicPrep NGS, automatizovaný stolní systém pro přípravu knihoven, který mění časově náročné a k chybám náchylné postupy v jednoduchý a robustní zážitek. Systém MagicPrep NGS provádí skutečnou přípravu knihoven DNA-Seq a mRNA-Seq metodou "load and go". Díky osvědčené technologii manipulace s kapalinami, sadám činidel all-inclusive a intuitivnímu uživatelskému rozhraní je systém MagicPrep NGS nastaven za pouhých 10 minut a generuje osm knihoven připravených pro sekvenátor s průměrnou úspěšností vyšší než 99 %. Díky tomu mohou dnešní inovátoři využít svůj čas k tomu, aby se soustředili na převedení výzkumu do zdravotnictví zítřka.

MagicPrep NGS zjednodušuje přípravu vzorků pro sekvenování a zpřístupňuje NGS každému. Nejmenší stolní systém MagicPrep NGS svého druhu nevyžaduje žádnou instalaci a byl navržen s ohledem na spolehlivost. Po dvou jednoduchých pipetovacích krocích pro vložení vzorků a kuliček do předem sestavené vzorkovnice na bázi kazety vede intuitivní dotykový displej uživatele při potvrzení správného programu a zahájení běhu. Není třeba žádné školení, žádné skriptování protokolu, žádná optimalizace pracovního postupu, žádná příprava master mixu. S MagicPrep NGS může být příprava knihoven prakticky bezchybná a konzistentní od jednoho běhu k druhému.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 6.5.2022

NGS knihovny   ID:294

 


Reklama

 
Představujeme automatizaci vzorků a nové významné funkce stolního NMR spektrometru X-Pulse.

Díky pokročilé modulární konstrukci je nyní X-Pulse jediným plně upgradovatelným širokopásmovým stolním NMR systémem pro potřeby chemické analýzy ve výzkumu, vývoji, kontrole kvality a výuce.

Společnost Oxford Instruments uvádí na trh zcela nový stolní širokopásmový NMR spektrometr X-Pulse s automatickou výměnou vzorků X-Auto. Nově přidané funkce X-Pulse výrazně zvyšují snadnost použití, propustnost a možnost vzdálené práce a zároveň dále snižují průběžné náklady. Toho bylo dosaženo odstraněním jakékoli potřeby deuterovaných rozpouštědel pomocí nové technologie uzamčení frekvence externího signálu, přidáním automatického softwarového přepínání mezi jádry, zlepšením citlivosti a bezobslužnou výměnou vzorků. Nepřetržité monitorování průtoku a pokročilé řízení teploty vzorku jsou spojeny s jediným skutečně širokopásmovým výběrem jader, který umožňuje řešit různorodé potřeby analytické chemie v různých odvětvích, od baterií po léčiva. Díky jedinečné modulární architektuře je tento nový přístroj X-Pulse plně konfigurovatelný a představuje vysoce nákladově efektivní investici pro základní vědecké účely, pokročilý analytický výzkum, optimalizaci kontroly kvality a výuku.

Kombinace nového podavače vzorků X-Auto, který umožňuje přednastavení až 25 vzorků, a nové funkce v softwaru SpinFlow 3.1 zajišťuje, že uživatelé mohou přidávat jednotlivé experimenty nebo dlouhé fronty ke každému vzorku několika jednoduchými kliknutími.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 5.5.2022

NMR spektrometr   ID:259

  
Dvoupalcový diamantový disk pojme data z miliardy Blue-Ray disků

Nová metoda výroby ultra čistých diamantových disků s NV defekty umožnila vznik mnohem větších disků tohoto typu, než bylo doposud možné. Na jeden takový disk je teoreticky možné uložit až 25 EB dat. Na trhu by prý disky „Kenzan Diamond“ měly být už příští rok.

Datum: 4.5.2022

úschova dat, diamantový disk   ID:314

  
Ordovický trilobit inspiroval neurální kameru s rekordní hloubkou ostrosti

Běžný a populární trilobit českého Barrandienu Dalmanitina socialis s pozoruhodnou konstrukcí očí inspiroval revoluční nanofotonickou neurální kameru se sofistikovanými metačočkami. Dokáže současně zobrazit kvalitně zaostřené objekty, co jsou vzdálené 3 centimetry až 1,7 kilometru.

Datum: 3.5.2022

čočka, optické zobrazení   ID:274

  
Nový způsob 3D tisku

Inženýři ze Stanfordu a Harvardu položili základy nového systému pro 3D tisk, který nevyžaduje, aby byl objekt vytištěn zdola nahoru.

Figurka lodi vyrobená novým procesem 3D tisku, který umožňuje vytisknout objekt v objemu pryskyřice - jako figurku plovoucí uprostřed bloku želé - místo toho, aby bylo nutné objekt vytvářet vrstvu po vrstvě.

Přestože techniky 3D tisku v posledním desetiletí výrazně pokročily, tato technologie se stále potýká se zásadním omezením: objekty se musí vytvářet vrstvu po vrstvě. Ale co kdyby nemusely být?

Datum: 2.5.2022

3D tisk   ID:366

 


Reklama

 
Nátěry šetrné k životnímu prostředí

Nová třída ve vodě rozpustných katalyzátorů, které lze použít k polymeraci ethylenu přímo ve vodě

Nové katalyzátory polymerují ethylen přímo ve vodě za vzniku malých PE částic s vysokou molekulovou hmotností a vysokou linearitou (HDPE).

Chemici z Konstanz vyvíjejí novou třídu katalyzátorů, které umožňují výrobu polyethylenových disperzí přímo ve vodě. To otevírá perspektivy pro ekologickou výrobu plastových nátěrů bez použití rozpouštědel.

Datum: 29.4.2022

HDPE, ekologicky šetrná výroba polyetylenu   ID:232

  
Nový filtrační laboratorní reaktor Reactor-Ready pro syntézu a filtraci v jednom kompaktním systému

Společnost Radleys uvedla na trh svůj nový reaktor Reactor-Ready Filter Lab Reactor, který umožňuje syntézu a filtraci v jediné nádobě s pláštěm, ideální pro krystalizaci, reakční zkoušky a izolaci produktů.

Reaktor Reactor-Ready Filter Lab Reactor kombinuje laboratorní reaktor s pláštěm a filtr do jednoho kompaktního stolního systému. To uživatelům umožňuje izolovat produkt bez nutnosti ručního přenášení materiálu z reaktoru do samostatného filtru, což šetří čas a snižuje ztráty produktu.

Uživatelé mohou snadno upgradovat svůj stávající reaktor Reactor-Ready na reaktor s filtrem nebo investovat do samostatného specializovaného filtračního systému.

Jedinečné filtrační nádoby o objemu 1 a 2 litry mají plášťovou konstrukci, která sahá až k filtrační desce, což umožňuje přesnou kontrolu teploty celého obsahu nádoby. Rovná vnitřní strana nádoby rovněž umožňuje nerušenou filtraci a je vybavena širokou spodní přírubou DN150, která umožňuje snadný přístup k filtračnímu koláči.

Filtrační nádoby se dodávají s chemicky odolnou filtrační základnou z PTFE nebo PEEK, která nepropouští vodu a v níž lze použít předřezané filtrační membrány různých pórovitostí a materiálů nebo si uživatelé mohou nařezat vlastní materiál na míru.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 28.4.2022

filtrace, chemický reaktor   ID:254

  
Rychlá a účinná odparka pro chromatografická rozpouštědla

Ultravap® Mistral® a Ultravap® Mistral® XT150 pro skleněné zkumavky

Odparka Ultravap® Mistral XT150 od společnosti Porvair Sciences je navržena pro vysušování vzorků na mikrotitračních destičkách a ve skleněných zkumavkách o délce až 150 mm a nabízí alternativu k odparkám ve vodní lázni, která je nenáročná na údržbu a bezpečná pro vzorky.

Odpařovač Ultravap® Mistral XT150 je schopen pracovat při teplotách až 80 °C - lze snadno odpařovat téměř všechna běžná chromatografická rozpouštědla včetně acetonitrilu, dichlormethanu, hexanu, metanolu a vody. Dostupnost přímých nebo spirálových odpařovacích jehel umožňuje uživatelům volit mezi rychlejším vysoušením (spirála) nebo optimalizovaným konečným sušením v mikrodestičkách s V jamkami (přímá).

Ultravap® Mistral XT150 se ovládá pomocí intuitivního barevného dotykového displeje a je vybaven průhlednými bezpečnostními bočními clonami a integrovaným systémem pro odvod výparů rozpouštědel uvnitř jednotky. Instalace odpařovače s vyfukováním vyžaduje pouze připojení k přívodu plynu a elektrické síti. Bezpečnost provozu při odstraňování rozpouštědel je zajištěna, protože tato kompaktní jednotka s označením CE se vejde do všech digestoří.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 27.4.2022

chromatografie, odparka rozpouštědel   ID:230

  
90 prvků, které tvoří náš svět

Periodická tabulka 90 prvků vyskytujících se v přírodě, z nichž se skládá vše, s čím se můžeme setkat, byla nakreslena tak, že plocha, kterou prvek zaujímá, udává množství daného prvku v zemské kůře a atmosféře v logaritmické stupnici.

Tabulka barvami rozlišuje hrozbu nedostatku, omezenou dostupnost či dostatečné zdroje jednotlivých prvků. Nedostatek prvku neznamená, že by se daný prvek na zemi přestal vyskytovat, ale problém je v tom, že jeho užitím ve výrobě se postupně rozptýlí v odpadech a z nízkých koncentrací či z odpadů je obtížné je získat.

Datum: 26.4.2022

periodická tabulka prvků   ID:330

 


Reklama

 
Rada vlády projednala rozpočet na vědu 2023+

V úterý 12. dubna 2022 se ve Strakově akademii konalo mimořádné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. Členové Rady zde projednávali rozpočet na výzkum, vývoj a inovace (VaVaI).

Datum: 25.4.2022

věda a výzkum   ID:219

  
Dvourozměrný materiál může částečně nahradit křemík v elektronice

Křemík najdeme v telefonech, počítačích a jakékoli další elektronice. Je totiž základním materiálem pro výrobu polovodičů, ze kterých se vyrábějí jejich komponenty. Tento po desetiletí používaný prvek však dosáhl svých limitů. Vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR popsali vlastnosti jodidu chromitého, materiálu, který by mohl roli křemíku částečně zastoupit. Významnou studii publikoval odborný časopis Physical Review B.

Datum: 22.4.2022

věda a výzkum, dvourozměrné materiály   ID:261

  
Řešení NMR profilování olivového oleje 1.0™ pro kontrolu kvality a ověřování pravosti ke zvýšení integrity dodavatelského řetězce

Nový roztok pro analýzu olivového oleje i pro stolní FT-NMR bez kryogenu Fourier 80™

Společnost Bruker uvádí na trh nové NMR řešení Olive Oil-Profiling 1.0™ pro ověřování pravosti a kontrolu kvality olivového oleje, který je jedním z nejvíce falšovaných potravinářských produktů na světě. Toto řešení dále rozšiřuje portfolio řešení společnosti Bruker pro analýzu potravin a bude nabízeno na dvou platformách nukleární magnetické rezonance (NMR), a to na zavedené platformě NMR FoodScreener™ 400 MHz a také na stolním systému Fourier 80 bez kryogenu.

Obě řešení odpovídají různým požadavkům zúčastněných stran v odvětví olivového oleje. Stolní NMR řešení je určeno stáčírnám olivového oleje, zkušebním laboratořím a satelitním laboratořím. Řešení NMR FoodScreener se zaměřuje na vládní a soukromé zkušební laboratoře pro analýzu široké škály složitých potravinářských matric. Tato platforma umožňuje stohování obsahu různých řešení pro NMR profilování potravin v jednom systému.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 21.4.2022

analýza oleje, NMR   ID:241

  
Akumulace tepla: Vědci vyvinuli materiál, který je stabilní, účinný a šetrný k životnímu prostředí.

Nový materiál pro akumulaci tepla by mohl pomoci výrazně zlepšit energetickou účinnost budov. Vyvinuli ho vědci z Univerzity Martina Luthera v Halle-Wittenbergu (MLU) a Univerzity v Lipsku a lze ho použít k ukládání přebytečného tepla a v případě potřeby ho uvolnit zpět do prostředí. Na rozdíl od stávajících materiálů dokáže nový materiál absorbovat podstatně více tepla, je stabilnější a je vyroben z neškodných látek. V časopise "Journal of Energy Storage" tým popisuje mechanismus vzniku materiálu.

Datum: 20.4.2022

ukládání tepla   ID:239

 


Reklama

 
Přístup k tomu, co je důležité, s pracovním postupem Coral Cryo od společnosti Leica Microsystems

Zvýšení úspěšnosti pokusů s kryoET díky konfokálnímu 3D cílení

Společnost Leica Microsystems, přední dodavatel mikroskopických a vědeckých přístrojů, představila nové řešení pracovního postupu Coral Cryo. Řešení pracovního postupu umožňuje výzkumným pracovníkům zvýšit úspěšnost experimentů s kryoelektronovou tomografií díky vysoce přesnému konfokálnímu 3D zaměřování. Coral Cryo je připraveno k nasazení a podporuje reprodukovatelnost tím, že snižuje a optimalizuje počet kroků pracovního postupu a zároveň minimalizuje čas potřebný k zaškolení. Nakládání a přenos vzorků, další důležitý faktor pro úspěšnost, je vylepšen díky sofistikovaným metodám ochrany proti kontaminaci.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 19.4.2022

elektronová tomografie   ID:225

  
isoprime precisION hmotnostní spektrometr s poměrem stabilních izotopů

Nejflexibilnější a zároveň nejvýkonnější hmotnostní spektrometr s poměrem izotopů, jaký byl kdy vytvořen

Hmotnostní spektrometr isoprime precisION firmy Elementar se stabilním poměrem izotopů nabízí nejlepší výkon na trhu v oblasti ionizace plynu a hmotnostního rozlišení při co nejkompaktnějších rozměrech. Kombinuje výjimečný analytický výkon a bezkonkurenční flexibilitu, aby vyhověl potřebám prakticky jakékoli aplikace, a poskytuje tak dokonalý výchozí bod pro váš výzkum, který se může ubírat jakýmkoli směrem.

isoprime precisION maximalizuje možné experimentální možnosti tím, že umožňuje libovolnou kombinaci vstupních systémů a automaticky mezi nimi přepíná pomocí integrovaného systému rozhraní kontinuálního průtoku centrION. Lze jej také propojit s vlastními experimentálními sestavami - pomocí revolučního modulu Novel Inlet Control Module (NICM) - a kombinovat se specializovanými sběrnými poli, aby vyhovoval vašim rostoucím výzkumným potřebám.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 14.4.2022

hmotnostní spektrometrie   ID:286

  
Švýcarská společnost Biotool představuje nový automatický plnicí systém TubeFiller TF 3000

Nový TubeFiller TF3000 je navržen tak, aby omezil opakované ruční plnění laboratorních zkumavek jakéhokoli formátu.

Společnost Biotool Switzerland rozšířila svou řadu snadno použitelných zařízení pro manipulaci se vzorky a jejich přípravu o novou verzi automatického systému TubeFiller pro plnění lahví / zkumavek, který zvyšuje produktivitu.

TubeFiller TF 3000x je všestranný systém, který se osvědčil při plnění zkumavek, jamkových destiček nebo lahví v jakémkoli standardním formátu stojanu. Systém TubeFiller je nejen všestranný, ale je to jediný automatický plnicí přístroj na trhu, který je schopen naplnit až 2 000 zkumavek nebo lahví za hodinu s dobrou reprodukovatelností, takže je ideální pro testovací laboratoře COVID-19. Model TF3000x má jako volitelnou výbavu novou funkci ponoření a cyklonický rozprašovač, který umožňuje přesné dávkování i malých objemů tekutin "bez rozstřiku".
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 13.4.2022

plnička zkumavek   ID:287

  
Přeměna oxidu uhličitého na biopaliva na bázi mikrořas

Vědci zkoumají genetický senzor modrého světla pro zdvojnásobení produktivity oleje u průmyslových mikrořas

Mikrořasy, řasy, které nelze vidět pouhým okem, absorbují oxid uhličitý a produkují oleje, které lze využít jako biopaliva. Tato biopaliva, která mohou mít negativní vliv na emise uhlíku, jsou slibnou alternativou ke konvenčním fosilním palivům. Biologické procesy, které umožňují těmto mikrořasám produkovat oleje, však nejsou zcela známy.

Výzkumný tým vedený profesorem XU Jianem z Qingdao Institute of Bioenergy and Bioprocess Technology (QIBEBT), Chinese Academy of Sciences (CAS), nyní objevil genetický senzor modrého světla, který reguluje syntézu oleje v průmyslové mikrořase, a využil tento objev ke zdvojnásobení produktivity olejů z mikrořas.

Datum: 12.4.2022

přeměna světla na oleje s pomocí mikrořas   ID:261

 


Reklama

 
Extrakce pevná látka-kapalina za méně než 2 hodiny

Plně automatická a čtyřikrát rychlejší než běžná Soxhletova metoda.

Ať už se jedná o stanovení tuku, nebo o analýzu zbytků a životního prostředí - účinnost a bezpečnost jsou u rychlého extrakčního systému SOXTHERM na prvním místě. Plně automatické a programovatelné procesy zvyšují reprodukovatelnost analýzy a zároveň šetří cenný čas. Stačí vložit extrakční kádinku a nechat přístroj pracovat za vás. Systém SOXTHERM pak pracuje zcela automaticky a vy máte vždy vše pod dohledem díky monitorování teploty, stlačeného vzduchu, chladicí vody a hladiny rozpouštědla. Díky bezpečnostní teplotní zátce a nevýbušnému provedení je bez problémů možný i bezobslužný provoz.

Díky důmyslnému systému recyklace rozpouštědel je lze použít několikrát. Pokud se objem vzorku zvětší, můžete systém kdykoli snadno rozšířit. Pomocí počítače nebo řídicí jednotky MULTISTAT lze ovládat až 4 zařízení současně.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 11.4.2022

extrakce   ID:261

  
Řada Keyence LM přináší průlomovou přesnost měření a bezkonkurenčně snadné použití

Společnost Keyence dále rozšířila své portfolio přesných měřicích technologií o nový, vysoce přesný systém pro měření rozměrů obrazu.

Řada LM, která se může pochlubit přesností ±0,7 μm, kombinuje snadné použití spojené s řadou Keyence s průlomovou přesností požadovanou ve stále širším spektru aplikací.

Díky automatickému zaostřování a polohování dílů je zaručena konzistentní submikronová přesnost a opakovatelnost, což je ideální pro aplikace s velmi přísnými tolerancemi v odvětvích od lékařství a elektroniky až po vysoce přesnou kovovýrobu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 8.4.2022

měření obrazu   ID:308

  
Přemýšlíte o možnostech podnikání v Rakousku?

Chtěli byste se dozvědět více o zdejším trhu, výhodách, příležitostech či finanční podpoře pro zahraniční firmy? Chtěli byste si osobně popovídat se zástupci rakouské státní agentury na podporu podnikání?
Využijte možnosti zúčastnit se informační schůzky, na níž Vám rakouští experti prozradí, proč je založení podniku v Rakousku tou správnou volbou!
Kromě příležitosti načerpat mnoho zajímavých a užitečných informací Vám budou rakouští experti k dispozici také pro individuální rozhovory.
Přijďte se dozvědět více na akci Business Location AUSTRIA | Zaměřeno na spolkovou zemi Dolní Rakousko
Datum: 28. dubna 2022, 14:30 – 17:00 hodin
Místo: CLUBCO, Vlněna 5, 602 00 Brno
Účast na akci je zdarma.

Datum: 7.4.2022

věda a výzkum, podnikání v Rakousku   ID:281

  
Nová kompaktní vícerežimová čtečka mikrodestiček, snadné čtení mikrodestiček

ORTENBERG, NĚMECKO - Společnost BMG LABTECH představila novou čtečku mikrodestiček VANTAstar™, která dále rozšiřuje řadu vysoce kvalitních přístrojů vyrobených v Německu. Nejnovější přírůstek do portfolia BMG LABTECH, VANTAstar, byl navržen pro snadné použití a flexibilitu pro širokou škálu aplikací v základním výzkumu a vědách o živé přírodě.

Přístroj VANTAstar byl oficiálně představen veřejnosti na konferenci a výstavě SLAS 2022 v Bostonu v USA.

VANTAstar je kompaktní vícerežimová mikrodestičková čtečka a je vybavena třemi funkcemi, které umožňují snadné nastavení detekce a zlepšují kvalitu dat: Technologie EDR (Enhanced Dynamic Range), rychlé automatické zaostření celé desky a automatická redukce luminiscenčních křížových vjemů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 6.4.2022

čtečka mikrodestiček   ID:301

 


Reklama

 
Společnost Autoscribe předvede flexibilitu systému Matrix Gemini LIMS na konferenci Lab Innovations South

Společnost Autoscribe Informatics předvede flexibilitu systému Matrix Gemini LIMS na jednodenní konferenci Lab Innovations South, která je určena pro laboratorní pracovníky v jihovýchodní části Spojeného království.

Účastníci si budou moci prohlédnout několik systémů včetně LIMS pro farmaceutickou výrobu, správu biobank, studie stability léčiv a obecné toky kontroly kvality. Jedinečné je, že všechny tyto systémy používají stejný software. Žádný kód se nepřidává ani nemění. Konfigurace těchto systémů se provádí pomocí vestavěných grafických konfiguračních nástrojů a konfigurace se uchovává v samostatné databázi s kontrolou verzí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 5.4.2022

LIMS   ID:239

  
Sady detektorů indexu lomu pro HPLC

Detektory indexu lomu jsou široce používány pro analýzu molekul se slabou nebo žádnou absorpcí UV záření.

Sadu DRI (Differential Refractive Index) pro HPLC od společnosti TESTA Analytical lze přizpůsobit téměř jakémukoli systému HPLC a vytvořit tak vysoce výkonný přístroj, který separuje a citlivě detekuje "RI aktivní" materiály včetně alkoholů, cukrů, sacharidů, mastných kyselin a polymerů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 4.4.2022

chromatografie, detektory indexu lomu   ID:302

  
Kompaktní laboratorní myčky s inteligentním mycím systémem

Kompaktní laboratorní myčky řady PG 85 firmy Miele & Cie. KG nabízejí prvotřídní výkon a spotřebovávají méně vody, energie a procesních chemikálií. To je výsledkem inteligentního a inovativního systému cirkulace vody, který v každé jednotlivé fázi programu přizpůsobuje tlak postřiku specifickým požadavkům. Tím šetří čas i energii.

Při sušení laboratorního skla tyto stroje spojují účinnost s uživatelským komfortem. U modelů se systémem EcoDry se dvířka na konci každého programu automaticky otevřou. Tím je zajištěno rychlé vysušení a ochlazení náplně.

U modelů s funkcí DryPlus je vlhkost zbývající ve skříni absorbována ohřátým sušícím vzduchem a vypuštěna do atmosféry prostřednictvím obzvláště účinného kondenzátoru páry.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 29.3.2022

laboratorní myčky   ID:243

  
Harmonogram veřejných soutěží a výzev TAČR pro rok 2022

Technologická agentura ČR informuje uchazeče o připravovaných veřejných soutěžích a výzvách v ERA-NET Cofundech a Evropských partnerstvích v roce 2022.

Datum: 28.3.2022

věda a výzkum   ID:294

 


Reklama

 
Nový jednokanálový pipetovací modul pro ASSIST PLUS

Společnost INTEGRA Biosciences vytvořila jednokanálový pipetovací modul D-ONE pro přenosy z jednotlivých zkumavek nebo jamek bez použití rukou pomocí pipetovacího robota ASSIST PLUS. Tento systém účinně automatizuje zdlouhavé úkony, jako jsou sériová ředění, normalizace vzorků, výběr zásahů nebo pipetování složitých uspořádání destiček, čímž zvyšuje produktivitu a reprodukovatelnost v laboratoři a zároveň snižuje čas potřebný pro ruční práci, chyby při zpracování a fyzickou zátěž.

D-ONE je k dispozici ve dvou objemových řadách - od 0,5 do 300 μl a od 5 do 1250 μl - pro zajištění optimálního výkonu pipetování v širokém rozsahu objemů. Každý modul D-ONE má dva samostatné pipetovací kanály, které používají 12,5 a 300 μl, resp. 125 a 1250 μl GripTipů pro velké a malé objemy. Pipetovací modul D-ONE snímá hladinu kapaliny bezprostředně před nasátím a je kompatibilní se všemi pipetami INTEGRA GripTip používanými pro stolní pipetovací zařízení. Díky tomu není třeba používat speciální špičky a ušetří se čas při nastavování programu. V kombinaci se speciálně navrženým zásobníkem špiček D-ONE, který pojme dva stojany na špičky, to umožňuje přístroji ASSIST PLUS automaticky přepínat mezi různými špičkami GripTip bez zdlouhavého manuálního zásahu, což nabízí delší dobu chůze.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 25.3.2022

pipetování, automatizace   ID:296

  
Whitepaper: Proč uživatelé Flame AAS přecházejí na ICP-OES

Tento článek přináší podrobné srovnání těchto dvou dlouhodobě zavedených technologií používaných v široké škále aplikací prvkové analýzy. ICP-OES je tradičně spojena s výrazně vyšší cenou než AAS, a proto se mnoho uživatelů cítilo omezeno uvažovat pouze o přístrojích AAS. V poslední době se však ceny změnily, protože efektivita výroby a další změny nyní nabízejí možnost získat přístroj ICP-OES za cenu, která není o mnoho vyšší než cena přístroje AAS. Mnoho uživatelů, kteří byli dříve odkázáni pouze na vyhodnocování technologie AAS, tak nyní při příštím nákupu přístroje zvažuje ICP-OES. Tento článek vysvětluje důvody, proč tomu tak je.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 24.3.2022

spektroskopie, AAS, ICP-OES   ID:284

  
Společnost AMSBIO uvádí na trh nové soupravy pro detekci patogenů

Společnost AMSBIO oznamuje, že do své rostoucí řady souprav pro extrakci nukleových kyselin na bázi magnetických kuliček pro detekci patogenů přidává několik nových produktů.

Souprava MagSi-NA Pathogens MSP (Multiple Sample Pooling) stanovuje nové měřítko pro automatizovanou izolaci nukleových kyselin (RNA a DNA) z respiračních vzorků.

Sdružování vzorků je užitečné v době vysokého počtu testů a nízké prevalence infekcí, kdy tradiční metody screeningu vzorků nejsou nákladově efektivní. To bude zvláště účinné ve školách a zdravotnických zařízeních, kde je třeba pravidelně a komplexně testovat velké množství asymptomatických jedinců, aby se zajistilo rychlé odhalení a kontrola ohnisek nákazy. Při "sdruženém testování" se před extrakcí virové RNA a testováním PCR odebírají a sdružují vzorky od mnoha pacientů. Pokud jsou sdružené vzorky negativní, odpadá nutnost testovat pacienty jednotlivě. Přenosu od pacientů z pozitivních sdružených vzorků lze pak zabránit izolací a opětovným testováním. To umožní laboratořím zpracovat více vzorků a současně snížit náklady na činidla a ušetřit čas.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 23.3.2022

detekce patogenů na více vzorcích   ID:344

  
Dálkové ovládání funkčních materiálů

Když na některé složité materiály dopadají středně infračervené laserové pulzy, mohou se jejich základní vlastnosti měnit překvapivým způsobem. Mohou se stát magnetickými, feroelektrickými nebo začít přenášet elektrický proud bez jakéhokoli odporu. Klíčovou složkou těchto jevů je účinná excitace kolektivních pohybů atomů pevných látek, známých jako fonony. Obvykle periodicky uspořádané atomy krystalové mřížky vibrují pouze kolem svých rovnovážných poloh. V případě velmi intenzivních budicích polí tak však budou činit s kolosálními amplitudami - s důsledkem posunutí některých atomů z jejich rovnovážných poloh a díky tomu změny elektronické nebo magnetické funkce. Tento jev se začal označovat jako nelineární fonika.

Datum: 22.3.2022

nelineární fotonika, funkční materiály   ID:308

 


Reklama

 
Certifikované analyzátory NOx pro efektivní analýzu plynů

Měření oxidů dusíku v rozsahu od ppt do % pomocí chemiluminiscenčních detektorů (CLD) od firmy ECO PHYSICS GmbH.

Komfortní měření. Přestože měřicí přístroj musí během provozu plnit své úkoly, dnešní požadavky na komfort a flexibilitu obsluhy jsou velmi vysoké. Přístroje řady nCLD splňují oba aspekty na výbornou. Aktuální hodnoty nebo celou měřicí křivku lze zobrazit graficky; samozřejmostí je integrovaný záznam dat s možností exportu.

Analyzátory oxidů dusíku lze použít pro širokou škálu aplikací. Lze měřit množství látek NO v rozsahu od subppt až po %. Možné oblasti použití jsou proto velmi rozmanité.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 21.3.2022

analyzátory NOx, analýza plynů   ID:325

  
LIMS pohyby dat: Napříč systémy, technologiemi a časem

Software Limsophy LIMS integruje systémy, obchází překážky a odstraňuje technologické mezery

Dnešní laboratoř je přeplněna daty. K udržení efektivity provozu jsou zapotřebí výkonné systémy pro správu laboratorních informací (LIMS). Systém LIMS musí být schopen přesouvat data napříč systémy, technologiemi a časem, aby hodnota investice zůstala zachována.

Datum: 18.3.2022

LIMS, spáva dat   ID:322

  
Která optická technologie ICP-OES nabízí nejvyšší výkon: Echelle nebo ORCA?

Srdcem každého přístroje ICP-OES je optický systém. Proto je důležité, aby vědci, vedoucí laboratoří a další uživatelé pochopili některá důležitá fakta o velmi důležité součásti těchto přístrojů. Tyto znalosti pomohou uživatelům vybrat ten nejlepší spektrometr pro jejich laboratoř.
Tento whitepaper vysvětluje základní rozdíly mezi dvěma předními optickými konstrukcemi a pojednává o tom, jak se jednotlivé technologie vypořádávají s technickými problémy, jako jsou světelné ztráty, rozptýlené světlo, překrývání spektrálních řádů a další.
Whitepaper také vysvětluje, jak může každá z nich potenciálně ovlivnit výsledek různých analýz. Součástí jsou příklady aplikací a analytické výsledky.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 17.3.2022

ICP-OES, spektrometrie   ID:270

  
Ruční otevírač LabElite® zvyšuje efektivitu a rychlost pracovních postupů otevírání/uzavírání zkumavek

Přenosný poloautomatický přístroj je kompatibilní s širokou škálou laboratorního nádobí s vnitřním i vnějším závitem.
Nový ruční přístroj LabElite® Handheld DeCapper od společnosti Hamilton Storage umožňuje rychlé a opakovatelné otevírání a uzavírání zkumavek ve formátu 48 a 96 racků. Toto poloautomatické zařízení překlenuje mezeru mezi manuálními a plně automatizovanými úlohami otevírání/uzavírání vzorků pro ty, kteří vidí větší efektivitu s menší fyzickou zátěží, ale ještě nejsou připraveni přejít na plně automatizovaný pracovní postup.
Cenově výhodný ruční dekaper LabElite je k dispozici v 6 a 8kanálovém formátu a využívá stejnou technologii výměnných adaptérů, jaká se používá v automatizovaných stolních dekaperech Hamilton Storage. To umožňuje kompatibilitu s laboratorním nádobím s vnitřním i vnějším závitem od různých výrobců, přičemž pět diskrétních, přednastavených úrovní krouticího momentu pomáhá předcházet ztrátám vzorků a poškození v důsledku chybného závitu nebo poškozených uzávěrů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 16.3.2022

decapper, práce se zkumavkami   ID:250

 


Reklama

 
Tip Biosystems představuje Photopette® Aqua

Společnost Tip Biosystems s potěšením představuje dosud nejuniverzálnějšího člena rodiny spektrofotometrů Photopette® - Photopette® Aqua.
Ruční a přenosný přístroj "Aqua" je výsledkem spolupráce se společností Merck na vytvoření zařízení, které dokáže měřit řadu vodních parametrů, mimo jiné dusičnany, dusitany, amonium, fosforečnany a chlor.
Stejně jako všechny modely Photopette i Aqua automaticky připojuje k výsledkům měření geoznačku a časové razítko a volitelně také fotografii nebo poznámku, což výrazně zjednodušuje sběr dat/dokumentaci vzorků v laboratoři i v terénu. To se osvědčilo v oblastech, jako je zemědělství, akvakultura, monitorování životního prostředí, analýza odpadních vod a další ekologické/geologické aplikace. Výsledky jsou okamžitě k dispozici v digitální podobě a lze je exportovat jako soubor CSV prostřednictvím e-mailu nebo cloudu.
Přístroj Photopette® Aqua byl navržen pro využití testovacích souprav s činidly Spectroquant® od společnosti Merck pro různé parametry, a to s maximální uživatelskou přívětivostí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 15.3.2022

analýza vody, spektrometrie   ID:284

  
Vědecké sankce vůči Rusku

S pokračující ruskou invazí na Ukrajině sílí v Evropě hlasy, které volají po přerušení vědecké spolupráce s Ruskem, ruskými výzkumnými institucemi a vysokými školami. Evropské země však v této oblasti nejsou tak jednotné, jako je tomu v případě jiných ekonomických a diplomatických sankcí.

Datum: 14.3.2022

věda a výzkum, Rusko   ID:257

  
Regulace teploty bez chladiva

Společnost Huber Kältemaschinenbau představuje ultrakompaktní laboratorní chladicí zařízení bez chladiva.
- Moderní Peltierova technologie, tj. bez chladiva, a tedy naprosto šetrná k životnímu prostředí.
- Všestranné použití v laboratorní a analytické technice při pracovních teplotách od 4 do 70 °C.
- Extrémně tichý provoz, minimální nároky na prostor, připojení přes USB a jednoduchá obsluha.
Ultrakompaktní, snadno ovladatelný a všestranný - nový chladicí přístroj Piccolo zcela přesvědčí nejmodernější termoelektrickou Peltierovou technologií. Tato technologie umožňuje přesné a rychlé ohřívání nebo chlazení zcela bez chladiva, což je jednoznačným přínosem pro životní prostředí. Tento model je navíc bezúdržbový.

S pracovními teplotami od 4 do 70 °C a chladicím výkonem až 280 W při 20 °C je nový model Piccolo mimořádně všestranný, například při analýze, kontrole kvality, ve výzkumných laboratořích a při zkouškách materiálů.

Díky moderní technologii ventilátorů je chladicí zařízení Piccolo při provozu mimořádně tiché a nevyžaduje téměř žádný prostor. Zařízení zaujme malými rozměry, ale také nízkou hmotností a intuitivním ovládáním prostřednictvím nového ovladače OLÉ. Piccolo je vybaveno displejem OLED, rozhraním USB a RS232 a zvládne i náročné úlohy. Jako volitelnou výbavu z výroby lze nainstalovat připojení čidla Pt100. To umožňuje zobrazovat (nikoliv řídit) např. externí procesní teplotu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 8.3.2022

chladicí přístroj   ID:288

  
Nový detektor VERITY® 1601 ELS společnosti Gilson rozšiřuje detekční možnosti pro objevování nových sloučenin

Společnost Gilson, lídr v oblasti purifikačních systémů, oznamuje uvedení detektoru VERITY® 1601 ELS (ELSD) na trh. Detektor VERITY 1601 ELSD je určen pro purifikace pomocí semipreparativní a preparativní kapalinové chromatografie (LC) a poskytuje výkonnou a nákladově efektivní metodu detekce pro objevování nových sloučenin.

VERITY 1601 ELSD je detektor s odpařovacím rozptylem světla, který dokáže detekovat jakýkoli analyt s chromoforem nebo bez něj, který je méně těkavý než eluent. Funkce nízkoteplotního odpařování umožňuje detekci polotěkavých nebo tepelně labilních sloučenin s vysokou citlivostí.

Přístroj VERITY 1601 ELSD lze snadno integrovat do purifikačních systémů Gilson PLC. Je ideálním doplňkovým detektorem k purifikačním systémům na bázi UV záření, který rozšiřuje možnosti purifikace a zajišťuje detekci sloučenin, které jsou předmětem zájmu. S využitím podmíněného logického sběru frakcí v TRILUTION® LC a softwaru GLIDER může VERITY 1601 ELSD detekovat a oddělit nečistoty, které nejsou viditelné jinými detekčními metodami, což vede k získání čistých frakcí.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 7.3.2022

chromatografie   ID:250

 


Reklama

 
Lipidy na rozhraní světů

Pěkný článek na téma funkce a stavby buněčné membrány. Určeno všem mikrobiologům a jiným zájemcům.
Buněčná membrána buňku odděluje od okolí a chrání ji před vnějšími vlivy. Je-li porušena, buňka umírá. Můžeme ji tedy přirovnat ke skafandru astronautů. Ale příroda došla ve vývoji mnohem dál než lidstvo a s vlastnostmi buněčné membrány se naše skafandry nemohou ani zdaleka rovnat. Buňka totiž nemá k dispozici vesmírnou stanici, v níž by si skafandr mohla svléknout. S buněčnou membránou se rodí, vyvíjí, množí i zaniká.

Datum: 4.3.2022

buněčná membrána, lipidy   ID:325

  
Nejmenší baterie světa je menší než zrnko soli

Miniaturní mikroelektronika je k ničemu, pokud nemá zdroj energie. Zmenšování baterií ale není tak snadné. Němečtí odborníci z TU Chemnitz vytvořili nejmenší baterii světa s „roládovým“ designem, která by mohla pohánět nepatrné elektronické čipy pro biomedicínu nebo třeba mikrorobotiku.

Datum: 3.3.2022

miniaturní baterie   ID:300

 


 

Novější Novější článkyStarší články Starší

 

Archiv článků:   2020   2021   2022  

 

Doporučujeme články:
  UV-Vis spektrometry - největší přehled trhu na světě
  Strážci přesné sekundy. Jak se měří, uchovává a sdílí čas?
  Green Deal v době (post)válečné
  Automatizovaný systém pro odběr a analýzu sušených vzorků nově definuje pracovní postupy
  Výhled evropské energetiky čtyři měsíce po začátku ruské invaze na Ukrajinu
  Zobrazit jen doporučené články.

Novinky:
 
 
Novinky BIOTRADE


 
Novinky v e-shopu Verkon, 5/2022


 
2 THETA: Kompletní nabídku odborné literatury najdete zde


 
Labox: Laminární box FBB pro IVF centra


 
PE Systems: Nový multikvadrupólový ICP-MS spektrometr NexION 5000


 
Čerpadla Kouřil: Na našich stránkách naleznete přehled technických údajů a cen čerpadel, dávkovačů i příslušenství.


 
Bestseller: FastPrep-24™ 5G. Nejpokročilejší systém homogenizace vzorků, který je použitelný pro genomiku, proteomiku a další analýzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama