Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Pro laboratoř        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   4.10.2022 - 7.10.2022 Mezinárodní strojírenský veletrh
  10.10.2022 - 12.10.2022 Analýza organických látek
  19.10.2022 - 21.10.2022 FUTURE FORCES EXHIBITION 2022
  19.10.2022 - 21.10.2022 ICRI 2022
  7.11.2022 - 8.11.2022 Konference pigmenty a pojiva
Reklama

 
Vyvracení názorů odpůrců: Odpovědi na námitky týkající se LIMS

Společnost Accelerated Technology Laboratories, Inc. (ATL), lídr v oblasti systémů pro správu laboratorních informací (LIMS), pokračuje ve středu 8. června v sérii webcastů o LIMS 2022 s názvem Debunking the Naysayers: Odpovědi na námitky týkající se LIMS.
Tento webcast je ideální pro laboratorní pracovníky, kteří potřebují zdůvodnit nákup LIMS nebo kteří jsou na vážkách s rozhodováním o implementaci LIMS. Identifikujeme běžné mýty o projektech LIMS a probereme, jak překonat překážky a realizovat přínosy. Ukážeme, jak správně navržená a naplánovaná implementace LIMS povede ke zlepšení využití zdrojů, úspoře nákladů, kvalitě dat a dodržování předpisů. Tento informativní webcast s reálnými příklady uživatelů a osvědčenými postupy, po kterém budou následovat živé otázky a odpovědi, si určitě nenechte ujít!
Co se během webcastu dozvíte:
Laboratoře dnes musí shromažďovat a spravovat obrovské množství dat. Se zdokonalováním technologií rostou požadavky na správu dat exponenciálním tempem. Systémy LIMS jsou kritickými nástroji, které jsou nezbytné pro efektivní provoz laboratoří, růst, udržitelnost, transparentnost a dodržování předpisů.

Probereme běžné námitky proti implementaci LIMS, způsoby, jak je překonat, a ukážeme, jak přínosy výrazně převyšují rizika. Webcast vyvrátí následující mylné představy:
- Naše manuální, papírové procesy fungují dobře.
- Nevíme, kde začít - je to zdrcující.
- LIMS jsou drahé a naše laboratoř ani IT nemá čas ani prostředky na správu systému.
- Naše data nebudou v bezpečí a ztratíme nad nimi kontrolu.
- Nebudeme moci používat naše současné přístroje, ERP, proprietární formáty zpráv.
- Systém bude zastaralý hned po instalaci.

Sezení bude zakončeno živými otázkami a odpověďmi - příležitostí prodiskutovat vaše obavy.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 29.6.2022

LIMS, webcast   ID:199

  
Grafenový prach není škodlivý, zjistila studie

Částice na bázi grafenu uvolněné z polymerních kompozitů po otěru mají zanedbatelné účinky na zdraví. Mezinárodní výzkumný tým projektu Graphene Flagship provedl pod vedením agentury Empa studii o zdravotních rizicích nanočástic obsahujících grafen a nedávno publikoval výsledky v časopise Journal of Hazardous Materials.

Materiály spojené s grafenem (GRM) se často používají ke zpevnění polymerů. V malých koncentracích do pěti hmotnostních procent mohou GRM významně zvýšit pevnost, elektrickou vodivost a tepelný transport kompozitů pro různé aplikace. Protože se však jedná o relativně novou skupinu materiálů, je třeba grafen a GRM před uvedením na trh pečlivě posoudit, aby se zjistily případné nepříznivé účinky.

V nové studii připravil velký mezioborový tým vědců financovaný z projektu EU Graphene Flagship kompozit polyamidu 6 (PA6, známého také jako nylon-6) - termoplastického polymeru používaného v několika odvětvích, jako je automobilový průmysl a sportovní vybavení - s 2,5 % redukovaného oxidu grafenu (rGO), což je forma grafenu, která zvyšuje zpevnění polymeru. Poté tento materiál obrušovali a napodobovali scénáře dalšího zpracování nebo ukončení životnosti, čímž vznikly částice o průměrném průměru 1,9 μm u rGO-PA6, resp. 3,2 μm u čistého PA6.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 28.6.2022

grafen a jeho škodlivost   ID:235

  
Nový systém přípravy vzorků zvyšuje produktivitu proteomického výzkumu

Společnost Thermo Fisher Scientific Inc., světový lídr v oblasti vědeckého servisu, pomáhá výzkumníkům v oblasti proteomiky zvýšit produktivitu a uvolnit čas pro činnosti s vyšší přidanou hodnotou při vytváření vysoce kvalitních vzorků pro analýzu pomocí nového systému automatizované přípravy vzorků, který se integruje do jakéhokoli pracovního postupu LC-MS.

Platforma pro automatizovanou přípravu vzorků Thermo Scientific AccelerOme eliminuje potřebu pracné manuální přípravy vzorků pro analýzu LC-MS, včetně souvisejícího vývoje metod a získávání činidel. Uživatelé se tak mohou soustředit na úkoly s vyšší hodnotou. Automatizovaná příprava vzorků také překonává problém s udržením reprodukovatelnosti u manuálních metodik a předpřipravené validované metody a reagencie ve formátu soupravy nové platformy dále snižují riziko chyby uživatele. Výsledné peptidové vzorky mají konzistentní kvalitu. Nové vestavěné UV měření konečné koncentrace peptidů před analýzou LC-MS umožňuje standardizovat vstupní peptid vzorku pro analýzu LC-MS, což je další metrika, která přispívá ke kvalitě, spolehlivosti a robustnosti konečného výsledku experimentu. Platforma podporuje použití peptidových standardů k monitorování výkonu systému LC-MS, což umožňuje sledování stavu přístroje během akvizice nebo prostřednictvím analýzy dat po akvizici.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 27.6.2022

proteomický výzkum, LC-MS   ID:216

  
Na postdoc ven a pak zpět do Čech. Jak na to?

Experimentální fyzička Helena Reichlová se pro blog Czexpats in Science podělila o svoji zkušenost s postdoktorským studiem v Německu. V Drážďanech strávila čtyři roky, které zvládla sladit i s rodinou, a přesto to pro ni byla neméně obohacující zkušenost.

Datum: 24.6.2022

věda a výzkum   ID:257

 


Reklama

 
Systém Shimadzu Nexera LC-40 HPLC nově podporovaný v Clarity

Společnost DataApex s potěšením oznamuje, že byl vydán nový řídicí modul pro systém Nexera LC-40 HPLC!

Je součástí softwaru Clarity - Shimadzu Edition Chromatography Software, který je určen pro evropský trh. Zákazníci mohou používat řídicí modul pro systém Nexera LC-40 HPLC v kombinaci se stovkami přístrojů podporovaných v systému Clarity, včetně přístroje Shimadzu Nexis GC-2030.

Clarity Chromatography Software má na trhu chromatografických datových systémů silné postavení. Software Clarity je vysoce ceněn pro svůj intuitivní přístup, vynikající výkon, cenovou výhodnost a zdatnou technickou podporu. Clarity dokáže z jednoho prostředí ovládat více než 900 různých přístrojů. Jeho široká škála rozhraní pro sběr dat umožňuje připojení prakticky k jakémukoli chromatografu. Clarity podporuje různé aplikace (PDA, MS, GPC, NGA atd.).
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 23.6.2022

chromatografie, software   ID:255

  
Stolní mraznička pro laboratoř

Mraznička FRYKA ULT s malou plochou od -85 °C do -10 °C
Chladicí energie nebo nízkoteplotní chlazení jsou potřebné v různých oblastech výzkumu a průmyslu.
S chladicím boxem FRYKA získáte zařízení, které lze použít pro chlazení, skladování a zmrazování v celé laboratorní a průmyslové oblasti.

Je navržen jako tichá stolní jednotka, je vhodný pro instalaci přímo na pracovní stůl uživatele a umožňuje decentralizované skladování chlazeného zboží. Odpadají tak cesty k externímu mrazení a chlazení chlazeného zboží během přepravy.

Zavedený chladicí box je k dispozici s barevným dotykovým displejem a pokročilým řídicím systémem nebo se standardním ovladačem.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 22.6.2022

mraznička   ID:222

  
Výzva k podávání návrhů kandidátů / kandidátek na udělení Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022

Rada pro výzkum, vývoj a inovace vyhlašuje ve spolupráci se společností Česká hlava PROJEKT z.ú., v souladu s příslušnými předpisy, výzvu k podávání návrhů kandidátů / kandidátek na udělení Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022.

Národní cena vlády Česká hlava (dále jen „národní cena vlády“) je udělována podle ustanovení § 1 odst. 1 písm. a) nařízení vlády č. 71/2013 Sb., o podmínkách pro ocenění výsledků výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ze dne 27. února 2013, ve znění pozdějších předpisů.

Národní cena vlády vyjadřuje uznání za celoživotní úspěšné a prvotřídní působení ve výzkumné, vývojové a inovační oblasti. Vláda a její poradní orgán Rada pro výzkum, vývoj a inovace (dále jen „Rada“) jsou si vědomy, jaký význam pro konkurenceschopnost České republiky a kvalitu života jejích občanů má rozvoj výzkumu, vývoje a inovací.

Datum: 21.6.2022

věda a výzkum   ID:290

  
QS World University Rankings 2023: Vedou anglosaské školy. Česko se může už tradičně stydět!

Vyšlo nové vydání prestižního žebříčku QS World University Rankings 2023. První desítce světových vysokých škol opět dominují ty z Velké Británie a Spojených států. Mezi těmi českými vede Univerzita Karlova. Nezanedbatelně si ale polepšila ČVUT v Praze. Úspěšným nováčkem letošního ročníku je Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Datum: 20.6.2022

věda a výzkum, žebříček univerzit   ID:257

 


Reklama

 
Komplexní řada průtokových fotoreaktorů, které vyhovují téměř každé aplikaci

Minimalizovat problémy s řízením, rozšiřováním a bezpečností spojené s tradičními fotoreaktorovými systémy.

Společnost Uniqsis nabízí nejširší sortiment fotochemických produktů ze všech společností zabývajících se průtokovou chemií. Uniqsis Borealis je jednotka s vysoce intenzivní LED lampou, dostupná v řadě pevných vlnových délek, která přeměňuje stávající modul samostatného cívkového reaktoru Cold Coil™ na průtokový reaktor pro fotochemické aplikace.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 14.6.2022

fotoreaktory   ID:240

  
Základní poloautomatické uzavírání mikrodestiček

Poloautomatická zatavovačka mikrodestiček Ultraseal Lite od společnosti Porvair Sciences je navržena tak, aby se snadno ovládala, a je ideálním zařízením pro laboratoře s nízkou až střední kapacitou (6 destiček za minutu). Díky kompaktnímu designu se zařízení Ultraseal Lite vejde téměř všude, kde ho potřebujete používat - ať už na laboratorním stole nebo v digestoři.

Díky kombinaci výkonného 400W ohřívače se silným těsnicím účinkem zajistí Ultraseal Lite vysokou integritu utěsnění téměř jakéhokoli typu mikrodestičky včetně hlubokých jamek, mělkých jamek, nízkoprofilových hlubokých jamek, filtračních a testovacích destiček, které odpovídají standardnímu formátu ANSI/SLAS. Ultraseal Lite využívá tepelně těsnicí fólie a fólie, které poskytují buď trvalé, nebo odlepitelné těsnění pro všechny běžné typy materiálů mikrodestiček (polypropylen, polystyren, polyethylen).
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 13.6.2022

zatavovačka mikrodestiček   ID:257

  
Kreativní inteligence DALL·E 2 je v podezření, že vyvinula tajný jazyk

Inteligence DALL·E 2 vytváří fotorealistické obrázky podle textových povelů. Už to je samo o sobě fascinující. Vědci si ale všimli, že občas se na obrázcích objevuje hatmatilka, která pak následně funguje jako „tajná“ instrukce pro nakreslení určitých obrázků. Jakoby si DALL·E 2 vyvíjela svůj vlastní jazyk, kterému rozumí jen ona.

Datum: 10.6.2022

umělá inteligence   ID:256

  
Superhybrid: Superpočítač Setonix dostal diamantový kvantový procesor

Startup Quantum Brilliance postavil kvantový procesor, který je založený na defektech krystalové mřížky diamantu. Díky tomu funguje při pokojové teplotě a zvládá nepříznivé vlivy prostředí. Tento procesor zabudovali do superpočítače Setonix, s nímž teď budou společně testovat hybridní modely výpočtů.

Datum: 9.6.2022

kvantový počítač   ID:230

 


Reklama

 
Analyzátor organických prvků Thermo Scientific FlashSmart

Zažijte maximální jednoduchost, přesnost a nákladovou efektivitu při kvantifikaci uhlíku, vodíku, dusíku, síry a kyslíku (CHNS/O). Systémy FlashSmart poskytují rychlé, spolehlivé a přesné nepřetržité analytické řešení. Jsou jednoduché na údržbu, snadno se používají a snižují potřebu školení personálu. Pracují s héliem a argonem jako nosným plynem a jsou v souladu s většinou uznávaných oficiálních metod EA (AOAC, AOCS, AACC, ASTM, ASBC, ISO, EN, CEN,EPA, IFFOOEA). Na stejný analyzátor lze namontovat různé autosamplery. Na spalovací/redukční pece a TCD detektor je poskytována 15letá záruka.

Klíčové oblasti použití jsou:
ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: analýza N, NC, CHNS/O a TOC při testování půdy a rostlin, chemické složení hnojiv, mořské vzorky;
KVALITA POTRAVIN: analýza N/bílkovin, síry a CHNS a kontrola kvality nápojů, potravin a krmiv;
PRŮMYSLOVÁ: CHNS, charakterizace a kontrola kvality maziv, olejů, paliv, polymerů a plastů, sazí atd.;
FARMACEUTICKÝ PRŮMYSL: CHNS/O, charakterizace a kontrola kvality, stanovení organického prvkového složení.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 8.6.2022

analýza organických prvků   ID:283

  
Ostré rentgenové snímky i přes nedokonalé čočky

Rentgenové záření umožňuje zkoumat vnitřek lidského těla nebo nahlížet do objektů. Technologie používaná k osvětlení detailů v mikroskopicky malých strukturách je stejná jako technologie používaná ve známých situacích - například při lékařském zobrazování na klinice nebo při kontrole zavazadel na letišti. Rentgenová mikroskopie umožňuje vědcům studovat trojrozměrnou strukturu materiálů, organismů nebo tkání, aniž by došlo k rozřezání a poškození vzorku. Výkonnost rentgenové mikroskopie je bohužel omezena obtížemi při výrobě dokonalé čočky.

Datum: 7.6.2022

rentgenová mikroskopie   ID:253

  
Nový program SIGMA urychlí podporu aplikovaného výzkumu

Vláda České republiky schválila 18. května 2022 nový program Technologické agentury ČR s názvem SIGMA, který umožní podpořit projekty aplikovaného výzkumu, a inovací. Vyhlášení prvních veřejných soutěží je naplánované v rámci rozpočtových možností na konec letošního roku.

Datum: 6.6.2022

věda a výzkum   ID:227

  
Společnost Bio-Rad uvádí na trh systém CFX Duet Real-Time PCR

Systém nabízí konzistentní, přesnou a dostupnou kvantitativní analýzu PCR pro jedno- a duplexní testy

Společnost Bio-Rad Laboratories, Inc., světový lídr v oblasti výzkumu v oblasti přírodních věd a klinické diagnostiky, oznamuje uvedení systému CFX Duet Real-Time PCR System, který podporuje výzkumné pracovníky při vývoji singleplexových a duplexních kvantitativních PCR (qPCR) testů.

Systém CFX Duet nabízí robustní tepelný výkon a patentovaný, přesný optický kyvadlový systém systému CFX Opus společnosti Bio-Rad s funkcí tepelného gradientu, která umožňuje optimalizaci v menším počtu cyklů. CFX Duet je dvoubarevný systém, který je z výroby kalibrován pro běžná barviva a bez potřeby pasivních referenčních barviv umožňuje přesnou kvantifikaci až dvou cílů při genotypizaci a analýzách exprese více genů. Další režim fluorescenčního rezonančního přenosu energie (FRET) podporuje analýzu tání proteinů pro základní charakterizaci proteinů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 1.6.2022

PCR testy   ID:256

 


Reklama

 
Paralelní fotoreaktor kombinuje flexibilitu a vysoký výkon

Fotoreaktor LightSyn Illumin8 od společnosti Asynt nabízí výzkumným pracovníkům možnost rychle a bezpečně přepínat mezi výběrem vysoce výkonných světelných diod (LED) pracujících na vlnových délkách včetně UV (365 nm) a modré (450 nm).

LightSyn Illumin8 umožňuje chemikům provádět až 8 fotochemických reakcí paralelně pomocí levných 8ml zkumavek. Tento cenově dostupný a přitom vysoce výkonný fotoreaktor kompaktních rozměrů nabízí až osm vyměnitelných modulů s osmi UV nebo barevnými LED diodami s bezpečnostními blokádami, které zajišťují světelně neutrální fotochemické reakce. Díky tomu, že každá vysoce výkonná LED dioda je umístěna v blízkosti odpovídající reakční trubice, LightSyn Illumin8 účinně dodává rovnoměrný tok fotonů do každé pozice, čímž zajišťuje konzistenci vašich fotochemických reakcí. Integrované aktivní chlazení také zajišťuje, že se vaše reakce nepřehřívají v důsledku fotoelektrického záření. Fotochemické reakce ve vašem přístroji LightSyn Illumin8 lze jednoduše namontovat na standardní magnetické míchadlo s horkou deskou, které lze výkonně míchat a zahřívat až na 80 °C.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 31.5.2022

fotoreaktor   ID:258

  
Chytré senzory z Univerzity Pardubice pomohou zemědělcům

Chytrý ekologický senzor, který pomůže zemědělcům efektivně řídit závlahu. To je nový objev výzkumníků z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a jejich partnerů. Novinka v oblasti materiálového tisku je schopná změřit vlhkost i teplotu půdy, a tím pomoci zemědělcům k úsporám a vyšší produkci. Tým chemika Tomáše Syrového si nechává vynález tisku na dřevo patentovat.

Datum: 30.5.2022

ekologické senzory   ID:251

  
LABS/Q LIMS - profesionální standardní řešení pro všechny laboratoře

Laboratorní aplikace napříč odvětvími, která se úspěšně používá již více než 30 let

S aplikací LABS/Q ® můžete spravovat všechna laboratorní data v jedné aplikaci a stačí zadat pouze požadované základní údaje. Pokud již máte data v jiném systému, migrujeme tato data prostřednictvím automatizovaného procesu. Výhody systému LABS/S LIMS: - Nižší náklady ve fázi implementace - Kratší doba projektu během implementace - Dodavatel kvalifikuje (testuje) funkčnost - Snadná upgradovatelnost produktu - Nižší riziko pro celý projekt.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 27.5.2022

LIMS   ID:270

  
Inovativní plynová řešení pro vaši laboratoř

Plynové generátory představují bezpečnou, pohodlnou a cenově výhodnou alternativu k plynovým lahvím.

Generátory vodíku
Řada PG Plus poskytuje vynikající výkon díky patentované technologii elektrolytických článků v kombinaci s vysoce kvalitními součástmi a jedinečným řešením sušení vodíku. Ideální pro použití s detektory plynové chromatografie, jako jsou FID, NPD a FPD.
Díky průtokům od 100 do 1 350 ml/min a tlaku až 11 barů lze z jednoho malého stolního generátoru dodávat vysoce čistý plyn do více GC. Vodík se vyrábí na vyžádání, aby splňoval specifické požadavky aplikace, což zajišťuje bezpečné, spolehlivé a kontrolované dodávky plynu.

Generátory dusíku
Generátory dusíku VICI DBS jsou zkonstruovány tak, aby přeměnily standardní stlačený vzduch na bezpečnou regulovanou dodávku dusíku s velmi vysokou čistotou. Generátory pro LC/MS, ELSD a ICP využívají vysoce výkonnou membránu k dosažení průtoku až 120 l/min při tlaku 8 barů. Generátory jsou k dispozici jako samostatné systémy napájené z externího zdroje stlačeného vzduchu nebo jako kompletní systémy "plug and play" včetně interních bezolejových kompresorů.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 26.5.2022

generátory plynů pro GC   ID:285

 


Reklama

 
Šikovný „katalytický kondenzátor“ promění laciné kovy ve výborné katalyzátory

Drahé kovy skvěle katalyzují řadu průmyslově významných chemických reakcí. Zároveň jsou ale drahé a vzácné. Platinu, palladium, rhodium a další vzácné kovy by mohly nahradit mnohem obyčejnější materiály, díky „katalytickému kondenzátoru“. Využívá tenké vrstvy materiálů, jako je oxid hlinitý nebo grafen.

Datum: 25.5.2022

katalytický kondenzátor   ID:261

  
VŠCHT patentuje robota pro výrobu personalizovaných léčiv

Výzkumná skupina profesora Františka Štěpánka z VŠCHT Praha řeší již čtvrtým rokem projekt Robotický nanolékárník: Výrobní procesy budoucnosti pro personalizovaná terapeutika. Jeho hlavní motivací je takzvaná personalizovaná medicína – snaha o to, aby léčiva mohla být připravována každému pacientovi na míru včetně kombinací vícero účinných látek v dávkách, které jsou pro daného pacienta potřeba.

Datum: 24.5.2022

personalizované léky   ID:254

  
Nejrychlejší logické hradlo by mohlo milionkrát zrychlit počítače

Precizní práce s laserovými paprsky vedla k průlomu ve femtosekundových elektrických pulzech generovaných laserem. Výsledkem je petahertzové logické hradlo, nejrychlejší v historii. Na obzoru se rýsuje elektronika světelných vln (lightwave electronics).

Datum: 23.5.2022

rychlá světelná elektronika   ID:226

  
Vysoce výkonné mikrodestičky pro lepší růst a přežití buněk

Řada potahovaných mikrodestiček Sero Krystal™ PDL od společnosti Porvair Sciences představuje nové měřítko pro reprodukovatelnou kultivaci buněk i u náročných typů buněk.

Mnoho vědců by raději pěstovalo buňky v prostředí bez séra, aby přesněji napodobili fyziologické podmínky. To však často představuje výzvu, protože buněčné linie mají často problémy s přichycením na tradiční plasty pro tkáňové kultury v nepřítomnosti séra. Mikroplatničky Sero Krystal™ s potahem Poly-D-Lysine (PDL), vyráběné z ultračistého polystyrenu v prostředí čistých prostor, byly vyvinuty společností Porvair Sciences, aby tyto problémy překonaly a podpořily vynikající přichycení, růst a proliferaci buněk široké škály buněčných typů v bezsérových médiích.

Poly-D-Lysin je syntetická (bez živočišného původu) extracelulární matrice používaná v aplikacích buněčných kultur k podpoře adheze buněk. Tyto nové mikroplatničky Sero Krystal™ PDL jsou k dispozici ve formátech 96 a 384 jamek a jsou rovnoměrně potaženy polymerem PDL o hmotnosti 70 až 150 kDa pomocí patentovaných metod. Povlak vytváří na povrchu jamek destiček rovnoměrný čistý kladný náboj. Tento kladný povrchový náboj zlepšuje elektrostatické interakce mezi potaženým povrchem a zápornými náboji buněčné membrány, což vede k lepšímu uchycení buněk. Mikrodestičky Sero Krystal™ jsou ideální pro kultivaci transfekovaných buněčných linií, primárních neuronů, gliových buněk a fibroblastů, jako je adherentní linie myších fibroblastů L929 a další běžné adherentní buněčné linie včetně HEK-293, BHK-21, PC12 a NSC-34.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 20.5.2022

mikrodestičky pro růst buněk   ID:185

 


Reklama

 
Polyklonální protilátky proti fragmentům VHH pro výzkum a vývoj v oblasti přírodních věd a pro diagnostické trhy

Společnost Jackson ImmunoResearch, výrobce sekundárních protilátek a imunoreagentů pro trh přírodních věd, představuje novou řadu detekčních činidel, která nabízí vynikající kvalitu zobrazení.

Nano sekundární protilátky Jackson ImmunoResearch jsou polyklonální protilátky s VHH fragmenty (nanotělesa) vyráběné v alpakách. Jsou k dispozici se specifitou pro člověka, králíka nebo myš. Protilátky VHH Fragment <15KDa jsou 10x menší než konvenční celé protilátky IgG a jsou ideální pro zobrazovací experimenty, kde je nutný dobrý průnik. Nano sekundární protilátky jsou zkříženě adsorbovány pro dokonalou specifitu vůči cílovým druhům s minimální zkříženou reaktivitou vůči jiným běžně používaným druhům, což je činí vhodnými pro použití v experimentech s vícenásobným značením.

Polyklonální detekční činidla nadále nabízejí nejlepší sílu signálu tím, že zesilují signál i ze slabě exprimovaných cílů. Nabídka heterogenní populace protilátek, z nichž každá detekuje jinou část primární protilátky, může u polyklonálních Nano Secondary zvýšit účinnost značení, což vede k jasnějšímu signálu. Jsou k dispozici konjugované s reportérovými enzymy a řadou fluorescenčních barviv, včetně Alexa Fluor®, což poskytuje prostor pro imunohistochemii a imunofluorescenci s vysokým rozlišením, a činí z nich tak nepostradatelný nástroj ve výzkumu i diagnostickém zobrazování.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 19.5.2022

protilátky pro diagnostické zobrazování   ID:235

  
Evonetix získal patent na technologii umožňující tepelně řízenou syntézu DNA

Patentovaná technologie umožní vysoce paralelní syntézu DNA na stolní platformě.

Společnost EVONETIX LTD ("Evonetix"), která se zabývá syntetickou biologií a přináší polovodičovou technologii pro syntézu DNA, oznamuje, že jí byl v Evropě udělen patent EP3551331B1 na patentovanou technologii tepelné kontroly pro syntézu DNA a na konstrukci a výrobu křemíkových čipů. Tento patent rozšiřuje portfolio duševního vlastnictví společnosti Evonetix a je klíčovým krokem ve strategii společnosti vyvinout stolní platformu pro syntézu DNA, která změní způsob přístupu k DNA, její výroby a použití.

Nový přístup společnosti Evonetix k paralelní syntéze DNA je založen na přesném, nezávislém řízení teploty v tisících jednotlivých syntézních míst na povrchu křemíkového čipu. Na rozdíl od běžných přístupů, které k řízení syntézního cyklu využívají kyselou deproteci, využívá Evonetix teplotní řízení s polovodičovými maticemi. To nabízí větší přesnost a selektivitu při deprotekci sekvencí ve správném bodě pro přidání dalšího nukleotidu a odstranění neshodných sekvencí.

Tepelné řízení syntézy DNA umožňuje vysoce paralelní syntézu a dává možnost pracovat se sekvencemi, které je obtížné syntetizovat běžnými technikami, a odstraňovat chyby během sestavování genových sekvencí pomocí teplotou zprostředkovaného odstraňování chyb.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 18.5.2022

syntéza DNA   ID:199

  
Realita dohnala fikci

Chcete-li někomu dát originální dárek, nechte se sníst. Předchází tomu naskenování sebe samého do paměti počítače, vymodelování ve speciálním programu a vytisknutí v 3D tiskárně. V ruce máte panáčka, který je vaší dokonalou zmenšeninou. Sedí všechny barevné odstíny a detaily vašeho oblečení s tím rozdílem, že miniaturní postavička je celá z cukru, připravena k nakousnutí. Mají se ve světě, jemuž dominují 3D tiskárny, bát o práci už i cukráři?

Datum: 17.5.2022

3D tisk   ID:194

  
Program EXCELES podpoří nové výzkumné projekty

Vědeckým týmům z českých vysokých škol a ústavů se podařilo dosáhnout na prostředky přesahující pět miliard korun z Národního plánu obnovy, který vznikl v reakci na krizi způsobenou pandemií covidu-19 a její ekonomické dopady. Plán je financován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Nástroje pro oživení a odolnost.

Datum: 16.5.2022

věda a výzkum   ID:228

 


Reklama

 
Diskuse: Green Deal v době (post)válečné

Všechny zájemce o širší souvislosti mezi vědou a světovým děním zveme na veřejnou diskusi o transformaci energetiky pod tlakem klimatické změny a ruského útoku na Ukrajinu.

„Green Deal je mrtev,“ hlásají někteří analytici a komentátoři po ruském vpádu do Ukrajiny. Podle dalších naopak dostal nový impuls a vše teď půjde rychleji. Nová mezinárodní situace snahy o dosažení klimatické neutrality bezesporu „nějak“ ovlivní. Ale jak?

Datum: 11.5.2022

Green Deal   ID:194

  
Vyšlo 21. číslo časopisu OPIK – informačního zpravodaje Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

V tomto jarním čísle se představí změna pravidel pro výběr dodavatelů, vyhodnocení předešlého roku 2021, vybrané projekty OP PIK a nové informace o nadcházejícím programovém období 2021+. To a mnohé další na Vás čeká na stránkách s OPIK ke stažení.

Datum: 10.5.2022

OPIK, věda a výzkum   ID:238

  
Stanovení dusíku Dumasovou metodou

DUMATHERM - analyzátor dusíku pro vysoce výkonné laboratoře

Pokud musíte každý den stanovit obsah bílkovin v mnoha vzorcích, budete s analyzátorem dusíku DUMATHERM nadšeni. Oproti Kjeldahlově metodě pracuje bez agresivních chemikálií, a proto nevyžaduje cenný prostor v digestoři. Obsah dusíku ve vzorcích určíte po přípravě vzorku až 72krát rychleji než Kjeldahlovou metodou. S autosamplerem DUMATHERM jsou vzorky vždy jasně přiřazeny - ani při každodenní rušné laboratorní práci už nikdy vzorky nezaměníte.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 9.5.2022

stanovení obsahu bílkovin, Dumasova metoda   ID:241

  
Představujeme MagicPrep™ NGS od společnosti Tecan - řešení pro přípravu knihoven NGS na dosah ruky

Společnost Tecan uvedla na trh MagicPrep NGS, automatizovaný stolní systém pro přípravu knihoven, který mění časově náročné a k chybám náchylné postupy v jednoduchý a robustní zážitek. Systém MagicPrep NGS provádí skutečnou přípravu knihoven DNA-Seq a mRNA-Seq metodou "load and go". Díky osvědčené technologii manipulace s kapalinami, sadám činidel all-inclusive a intuitivnímu uživatelskému rozhraní je systém MagicPrep NGS nastaven za pouhých 10 minut a generuje osm knihoven připravených pro sekvenátor s průměrnou úspěšností vyšší než 99 %. Díky tomu mohou dnešní inovátoři využít svůj čas k tomu, aby se soustředili na převedení výzkumu do zdravotnictví zítřka.

MagicPrep NGS zjednodušuje přípravu vzorků pro sekvenování a zpřístupňuje NGS každému. Nejmenší stolní systém MagicPrep NGS svého druhu nevyžaduje žádnou instalaci a byl navržen s ohledem na spolehlivost. Po dvou jednoduchých pipetovacích krocích pro vložení vzorků a kuliček do předem sestavené vzorkovnice na bázi kazety vede intuitivní dotykový displej uživatele při potvrzení správného programu a zahájení běhu. Není třeba žádné školení, žádné skriptování protokolu, žádná optimalizace pracovního postupu, žádná příprava master mixu. S MagicPrep NGS může být příprava knihoven prakticky bezchybná a konzistentní od jednoho běhu k druhému.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 6.5.2022

NGS knihovny   ID:294

 


Reklama

 
Představujeme automatizaci vzorků a nové významné funkce stolního NMR spektrometru X-Pulse.

Díky pokročilé modulární konstrukci je nyní X-Pulse jediným plně upgradovatelným širokopásmovým stolním NMR systémem pro potřeby chemické analýzy ve výzkumu, vývoji, kontrole kvality a výuce.

Společnost Oxford Instruments uvádí na trh zcela nový stolní širokopásmový NMR spektrometr X-Pulse s automatickou výměnou vzorků X-Auto. Nově přidané funkce X-Pulse výrazně zvyšují snadnost použití, propustnost a možnost vzdálené práce a zároveň dále snižují průběžné náklady. Toho bylo dosaženo odstraněním jakékoli potřeby deuterovaných rozpouštědel pomocí nové technologie uzamčení frekvence externího signálu, přidáním automatického softwarového přepínání mezi jádry, zlepšením citlivosti a bezobslužnou výměnou vzorků. Nepřetržité monitorování průtoku a pokročilé řízení teploty vzorku jsou spojeny s jediným skutečně širokopásmovým výběrem jader, který umožňuje řešit různorodé potřeby analytické chemie v různých odvětvích, od baterií po léčiva. Díky jedinečné modulární architektuře je tento nový přístroj X-Pulse plně konfigurovatelný a představuje vysoce nákladově efektivní investici pro základní vědecké účely, pokročilý analytický výzkum, optimalizaci kontroly kvality a výuku.

Kombinace nového podavače vzorků X-Auto, který umožňuje přednastavení až 25 vzorků, a nové funkce v softwaru SpinFlow 3.1 zajišťuje, že uživatelé mohou přidávat jednotlivé experimenty nebo dlouhé fronty ke každému vzorku několika jednoduchými kliknutími.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 5.5.2022

NMR spektrometr   ID:259

  
Dvoupalcový diamantový disk pojme data z miliardy Blue-Ray disků

Nová metoda výroby ultra čistých diamantových disků s NV defekty umožnila vznik mnohem větších disků tohoto typu, než bylo doposud možné. Na jeden takový disk je teoreticky možné uložit až 25 EB dat. Na trhu by prý disky „Kenzan Diamond“ měly být už příští rok.

Datum: 4.5.2022

úschova dat, diamantový disk   ID:314

  
Ordovický trilobit inspiroval neurální kameru s rekordní hloubkou ostrosti

Běžný a populární trilobit českého Barrandienu Dalmanitina socialis s pozoruhodnou konstrukcí očí inspiroval revoluční nanofotonickou neurální kameru se sofistikovanými metačočkami. Dokáže současně zobrazit kvalitně zaostřené objekty, co jsou vzdálené 3 centimetry až 1,7 kilometru.

Datum: 3.5.2022

čočka, optické zobrazení   ID:274

  
Nový způsob 3D tisku

Inženýři ze Stanfordu a Harvardu položili základy nového systému pro 3D tisk, který nevyžaduje, aby byl objekt vytištěn zdola nahoru.

Figurka lodi vyrobená novým procesem 3D tisku, který umožňuje vytisknout objekt v objemu pryskyřice - jako figurku plovoucí uprostřed bloku želé - místo toho, aby bylo nutné objekt vytvářet vrstvu po vrstvě.

Přestože techniky 3D tisku v posledním desetiletí výrazně pokročily, tato technologie se stále potýká se zásadním omezením: objekty se musí vytvářet vrstvu po vrstvě. Ale co kdyby nemusely být?

Datum: 2.5.2022

3D tisk   ID:366

 


Reklama

 
Nátěry šetrné k životnímu prostředí

Nová třída ve vodě rozpustných katalyzátorů, které lze použít k polymeraci ethylenu přímo ve vodě

Nové katalyzátory polymerují ethylen přímo ve vodě za vzniku malých PE částic s vysokou molekulovou hmotností a vysokou linearitou (HDPE).

Chemici z Konstanz vyvíjejí novou třídu katalyzátorů, které umožňují výrobu polyethylenových disperzí přímo ve vodě. To otevírá perspektivy pro ekologickou výrobu plastových nátěrů bez použití rozpouštědel.

Datum: 29.4.2022

HDPE, ekologicky šetrná výroba polyetylenu   ID:232

  
Nový filtrační laboratorní reaktor Reactor-Ready pro syntézu a filtraci v jednom kompaktním systému

Společnost Radleys uvedla na trh svůj nový reaktor Reactor-Ready Filter Lab Reactor, který umožňuje syntézu a filtraci v jediné nádobě s pláštěm, ideální pro krystalizaci, reakční zkoušky a izolaci produktů.

Reaktor Reactor-Ready Filter Lab Reactor kombinuje laboratorní reaktor s pláštěm a filtr do jednoho kompaktního stolního systému. To uživatelům umožňuje izolovat produkt bez nutnosti ručního přenášení materiálu z reaktoru do samostatného filtru, což šetří čas a snižuje ztráty produktu.

Uživatelé mohou snadno upgradovat svůj stávající reaktor Reactor-Ready na reaktor s filtrem nebo investovat do samostatného specializovaného filtračního systému.

Jedinečné filtrační nádoby o objemu 1 a 2 litry mají plášťovou konstrukci, která sahá až k filtrační desce, což umožňuje přesnou kontrolu teploty celého obsahu nádoby. Rovná vnitřní strana nádoby rovněž umožňuje nerušenou filtraci a je vybavena širokou spodní přírubou DN150, která umožňuje snadný přístup k filtračnímu koláči.

Filtrační nádoby se dodávají s chemicky odolnou filtrační základnou z PTFE nebo PEEK, která nepropouští vodu a v níž lze použít předřezané filtrační membrány různých pórovitostí a materiálů nebo si uživatelé mohou nařezat vlastní materiál na míru.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 28.4.2022

filtrace, chemický reaktor   ID:254

  
Rychlá a účinná odparka pro chromatografická rozpouštědla

Ultravap® Mistral® a Ultravap® Mistral® XT150 pro skleněné zkumavky

Odparka Ultravap® Mistral XT150 od společnosti Porvair Sciences je navržena pro vysušování vzorků na mikrotitračních destičkách a ve skleněných zkumavkách o délce až 150 mm a nabízí alternativu k odparkám ve vodní lázni, která je nenáročná na údržbu a bezpečná pro vzorky.

Odpařovač Ultravap® Mistral XT150 je schopen pracovat při teplotách až 80 °C - lze snadno odpařovat téměř všechna běžná chromatografická rozpouštědla včetně acetonitrilu, dichlormethanu, hexanu, metanolu a vody. Dostupnost přímých nebo spirálových odpařovacích jehel umožňuje uživatelům volit mezi rychlejším vysoušením (spirála) nebo optimalizovaným konečným sušením v mikrodestičkách s V jamkami (přímá).

Ultravap® Mistral XT150 se ovládá pomocí intuitivního barevného dotykového displeje a je vybaven průhlednými bezpečnostními bočními clonami a integrovaným systémem pro odvod výparů rozpouštědel uvnitř jednotky. Instalace odpařovače s vyfukováním vyžaduje pouze připojení k přívodu plynu a elektrické síti. Bezpečnost provozu při odstraňování rozpouštědel je zajištěna, protože tato kompaktní jednotka s označením CE se vejde do všech digestoří.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 27.4.2022

chromatografie, odparka rozpouštědel   ID:230

  
90 prvků, které tvoří náš svět

Periodická tabulka 90 prvků vyskytujících se v přírodě, z nichž se skládá vše, s čím se můžeme setkat, byla nakreslena tak, že plocha, kterou prvek zaujímá, udává množství daného prvku v zemské kůře a atmosféře v logaritmické stupnici.

Tabulka barvami rozlišuje hrozbu nedostatku, omezenou dostupnost či dostatečné zdroje jednotlivých prvků. Nedostatek prvku neznamená, že by se daný prvek na zemi přestal vyskytovat, ale problém je v tom, že jeho užitím ve výrobě se postupně rozptýlí v odpadech a z nízkých koncentrací či z odpadů je obtížné je získat.

Datum: 26.4.2022

periodická tabulka prvků   ID:330

 


Reklama

 
Rada vlády projednala rozpočet na vědu 2023+

V úterý 12. dubna 2022 se ve Strakově akademii konalo mimořádné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. Členové Rady zde projednávali rozpočet na výzkum, vývoj a inovace (VaVaI).

Datum: 25.4.2022

věda a výzkum   ID:219

  
Dvourozměrný materiál může částečně nahradit křemík v elektronice

Křemík najdeme v telefonech, počítačích a jakékoli další elektronice. Je totiž základním materiálem pro výrobu polovodičů, ze kterých se vyrábějí jejich komponenty. Tento po desetiletí používaný prvek však dosáhl svých limitů. Vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR popsali vlastnosti jodidu chromitého, materiálu, který by mohl roli křemíku částečně zastoupit. Významnou studii publikoval odborný časopis Physical Review B.

Datum: 22.4.2022

věda a výzkum, dvourozměrné materiály   ID:261

  
Řešení NMR profilování olivového oleje 1.0™ pro kontrolu kvality a ověřování pravosti ke zvýšení integrity dodavatelského řetězce

Nový roztok pro analýzu olivového oleje i pro stolní FT-NMR bez kryogenu Fourier 80™

Společnost Bruker uvádí na trh nové NMR řešení Olive Oil-Profiling 1.0™ pro ověřování pravosti a kontrolu kvality olivového oleje, který je jedním z nejvíce falšovaných potravinářských produktů na světě. Toto řešení dále rozšiřuje portfolio řešení společnosti Bruker pro analýzu potravin a bude nabízeno na dvou platformách nukleární magnetické rezonance (NMR), a to na zavedené platformě NMR FoodScreener™ 400 MHz a také na stolním systému Fourier 80 bez kryogenu.

Obě řešení odpovídají různým požadavkům zúčastněných stran v odvětví olivového oleje. Stolní NMR řešení je určeno stáčírnám olivového oleje, zkušebním laboratořím a satelitním laboratořím. Řešení NMR FoodScreener se zaměřuje na vládní a soukromé zkušební laboratoře pro analýzu široké škály složitých potravinářských matric. Tato platforma umožňuje stohování obsahu různých řešení pro NMR profilování potravin v jednom systému.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 21.4.2022

analýza oleje, NMR   ID:241

  
Akumulace tepla: Vědci vyvinuli materiál, který je stabilní, účinný a šetrný k životnímu prostředí.

Nový materiál pro akumulaci tepla by mohl pomoci výrazně zlepšit energetickou účinnost budov. Vyvinuli ho vědci z Univerzity Martina Luthera v Halle-Wittenbergu (MLU) a Univerzity v Lipsku a lze ho použít k ukládání přebytečného tepla a v případě potřeby ho uvolnit zpět do prostředí. Na rozdíl od stávajících materiálů dokáže nový materiál absorbovat podstatně více tepla, je stabilnější a je vyroben z neškodných látek. V časopise "Journal of Energy Storage" tým popisuje mechanismus vzniku materiálu.

Datum: 20.4.2022

ukládání tepla   ID:239

 


Reklama

 
Přístup k tomu, co je důležité, s pracovním postupem Coral Cryo od společnosti Leica Microsystems

Zvýšení úspěšnosti pokusů s kryoET díky konfokálnímu 3D cílení

Společnost Leica Microsystems, přední dodavatel mikroskopických a vědeckých přístrojů, představila nové řešení pracovního postupu Coral Cryo. Řešení pracovního postupu umožňuje výzkumným pracovníkům zvýšit úspěšnost experimentů s kryoelektronovou tomografií díky vysoce přesnému konfokálnímu 3D zaměřování. Coral Cryo je připraveno k nasazení a podporuje reprodukovatelnost tím, že snižuje a optimalizuje počet kroků pracovního postupu a zároveň minimalizuje čas potřebný k zaškolení. Nakládání a přenos vzorků, další důležitý faktor pro úspěšnost, je vylepšen díky sofistikovaným metodám ochrany proti kontaminaci.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 19.4.2022

elektronová tomografie   ID:225

  
isoprime precisION hmotnostní spektrometr s poměrem stabilních izotopů

Nejflexibilnější a zároveň nejvýkonnější hmotnostní spektrometr s poměrem izotopů, jaký byl kdy vytvořen

Hmotnostní spektrometr isoprime precisION firmy Elementar se stabilním poměrem izotopů nabízí nejlepší výkon na trhu v oblasti ionizace plynu a hmotnostního rozlišení při co nejkompaktnějších rozměrech. Kombinuje výjimečný analytický výkon a bezkonkurenční flexibilitu, aby vyhověl potřebám prakticky jakékoli aplikace, a poskytuje tak dokonalý výchozí bod pro váš výzkum, který se může ubírat jakýmkoli směrem.

isoprime precisION maximalizuje možné experimentální možnosti tím, že umožňuje libovolnou kombinaci vstupních systémů a automaticky mezi nimi přepíná pomocí integrovaného systému rozhraní kontinuálního průtoku centrION. Lze jej také propojit s vlastními experimentálními sestavami - pomocí revolučního modulu Novel Inlet Control Module (NICM) - a kombinovat se specializovanými sběrnými poli, aby vyhovoval vašim rostoucím výzkumným potřebám.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 14.4.2022

hmotnostní spektrometrie   ID:286

  
Švýcarská společnost Biotool představuje nový automatický plnicí systém TubeFiller TF 3000

Nový TubeFiller TF3000 je navržen tak, aby omezil opakované ruční plnění laboratorních zkumavek jakéhokoli formátu.

Společnost Biotool Switzerland rozšířila svou řadu snadno použitelných zařízení pro manipulaci se vzorky a jejich přípravu o novou verzi automatického systému TubeFiller pro plnění lahví / zkumavek, který zvyšuje produktivitu.

TubeFiller TF 3000x je všestranný systém, který se osvědčil při plnění zkumavek, jamkových destiček nebo lahví v jakémkoli standardním formátu stojanu. Systém TubeFiller je nejen všestranný, ale je to jediný automatický plnicí přístroj na trhu, který je schopen naplnit až 2 000 zkumavek nebo lahví za hodinu s dobrou reprodukovatelností, takže je ideální pro testovací laboratoře COVID-19. Model TF3000x má jako volitelnou výbavu novou funkci ponoření a cyklonický rozprašovač, který umožňuje přesné dávkování i malých objemů tekutin "bez rozstřiku".
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 13.4.2022

plnička zkumavek   ID:287

  
Přeměna oxidu uhličitého na biopaliva na bázi mikrořas

Vědci zkoumají genetický senzor modrého světla pro zdvojnásobení produktivity oleje u průmyslových mikrořas

Mikrořasy, řasy, které nelze vidět pouhým okem, absorbují oxid uhličitý a produkují oleje, které lze využít jako biopaliva. Tato biopaliva, která mohou mít negativní vliv na emise uhlíku, jsou slibnou alternativou ke konvenčním fosilním palivům. Biologické procesy, které umožňují těmto mikrořasám produkovat oleje, však nejsou zcela známy.

Výzkumný tým vedený profesorem XU Jianem z Qingdao Institute of Bioenergy and Bioprocess Technology (QIBEBT), Chinese Academy of Sciences (CAS), nyní objevil genetický senzor modrého světla, který reguluje syntézu oleje v průmyslové mikrořase, a využil tento objev ke zdvojnásobení produktivity olejů z mikrořas.

Datum: 12.4.2022

přeměna světla na oleje s pomocí mikrořas   ID:261

 


Reklama

 
Extrakce pevná látka-kapalina za méně než 2 hodiny

Plně automatická a čtyřikrát rychlejší než běžná Soxhletova metoda.

Ať už se jedná o stanovení tuku, nebo o analýzu zbytků a životního prostředí - účinnost a bezpečnost jsou u rychlého extrakčního systému SOXTHERM na prvním místě. Plně automatické a programovatelné procesy zvyšují reprodukovatelnost analýzy a zároveň šetří cenný čas. Stačí vložit extrakční kádinku a nechat přístroj pracovat za vás. Systém SOXTHERM pak pracuje zcela automaticky a vy máte vždy vše pod dohledem díky monitorování teploty, stlačeného vzduchu, chladicí vody a hladiny rozpouštědla. Díky bezpečnostní teplotní zátce a nevýbušnému provedení je bez problémů možný i bezobslužný provoz.

Díky důmyslnému systému recyklace rozpouštědel je lze použít několikrát. Pokud se objem vzorku zvětší, můžete systém kdykoli snadno rozšířit. Pomocí počítače nebo řídicí jednotky MULTISTAT lze ovládat až 4 zařízení současně.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 11.4.2022

extrakce   ID:261

  
Řada Keyence LM přináší průlomovou přesnost měření a bezkonkurenčně snadné použití

Společnost Keyence dále rozšířila své portfolio přesných měřicích technologií o nový, vysoce přesný systém pro měření rozměrů obrazu.

Řada LM, která se může pochlubit přesností ±0,7 μm, kombinuje snadné použití spojené s řadou Keyence s průlomovou přesností požadovanou ve stále širším spektru aplikací.

Díky automatickému zaostřování a polohování dílů je zaručena konzistentní submikronová přesnost a opakovatelnost, což je ideální pro aplikace s velmi přísnými tolerancemi v odvětvích od lékařství a elektroniky až po vysoce přesnou kovovýrobu.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 8.4.2022

měření obrazu   ID:308

 


 

Novější Novější článkyStarší články Starší

 

Archiv článků:   2020   2021   2022  

 

Doporučujeme články:
  UV-Vis spektrometry - největší přehled trhu na světě
  Strážci přesné sekundy. Jak se měří, uchovává a sdílí čas?
  Green Deal v době (post)válečné
  Automatizovaný systém pro odběr a analýzu sušených vzorků nově definuje pracovní postupy
  Výhled evropské energetiky čtyři měsíce po začátku ruské invaze na Ukrajinu
  Zobrazit jen doporučené články.

Novinky:
 
 
Novinky BIOTRADE


 
Novinky v e-shopu Verkon, 5/2022


 
2 THETA: Kompletní nabídku odborné literatury najdete zde


 
Labox: Laminární box FBB pro IVF centra


 
PE Systems: Nový multikvadrupólový ICP-MS spektrometr NexION 5000


 
Čerpadla Kouřil: Na našich stránkách naleznete přehled technických údajů a cen čerpadel, dávkovačů i příslušenství.


 
Bestseller: FastPrep-24™ 5G. Nejpokročilejší systém homogenizace vzorků, který je použitelný pro genomiku, proteomiku a další analýzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama