Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Pro laboratoř        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   26.8.2024 - 29.8.2024 76. sjezd chemiků
  9.9.2024 - 12.9.2024 Odběry vzorků, kurz
  7.10.2024 - 9.10.2024 Organická analýza, kurz
  8.10.2024 - 11.10.2024 Mezinárodní strojírenský veletrh
  24.10.2024 - 25.10.2024 Konference pro vývoj, výrobu a kontrolu léčiv
Reklama
Odkaz na tento článek je zde publikován s laskavostí serveru Labbulletin. Klikněte na titulek:

Sartorius ve spolupráci se společností NVIDIA zdokonaluje objevování a výrobu léčiv pomocí umělé inteligence

Skupina Sartorius působící v oblasti věd o živé přírodě rozšiřuje svou multidisciplinární spolupráci se společností NVIDIA s cílem umožnit vývoj nových a lepších léčebných postupů, přičemž kombinuje hluboké znalosti společnosti Sartorius v oblasti věd o živé přírodě a bioprocesingu s výpočetními platformami a softwarem společnosti NVIDIA využívajícími umělou inteligenci.
Společnost Sartorius spolupracuje se společností NVIDIA od roku 2020. Skupina zabývající se vědami o živé přírodě integrovala technologii NVIDIA do svých přístrojů, což umožňuje okrajové výpočetní aplikace její platformy pro zobrazování živých buněk pro komerční testy umělé inteligence v laboratoři. Spolupráce se zaměřila na vývoj prediktivních modelů AI organoidů odvozených z kmenových buněk, které mají nahradit zvířecí modely při objevování léčiv a v precizní medicíně. Společnost Sartorius rovněž využívá řešení NVIDIA pro prediktivní návrh bioprocesů a simulační nástroje pro výrobu inovativních terapií.

Součástí rozšířené spolupráce je i širší využití sady výpočetních platforem, softwaru a služeb s umělou inteligencí NVIDIA Clara v ekosystému společnosti Sartorius. Plány zahrnují vytvoření a komercializaci výkonných základních modelů založených na rozsáhlých a jedinečných datových souborech společnosti Sartorius. Prostřednictvím sady NVIDIA Clara a platformy NVIDIA DGX budou zákazníkům společnosti Sartorius k dispozici také nové prediktivní modely AI, nástroje a simulace pro řadu oblastí použití.
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 27.6.2024

výroba léčiv, AI

Reklama
Reklama

Reklama