Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Pro laboratoř        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   26.8.2024 - 29.8.2024 76. sjezd chemiků
  9.9.2024 - 12.9.2024 Odběry vzorků, kurz
  7.10.2024 - 9.10.2024 Organická analýza, kurz
  8.10.2024 - 11.10.2024 Mezinárodní strojírenský veletrh
  24.10.2024 - 25.10.2024 Konference pro vývoj, výrobu a kontrolu léčiv
Reklama
Odkaz na tento článek je zde publikován s laskavostí serveru Labbulletin. Klikněte na titulek:

Výukový software společnosti ACD/Labs pro kreslení chemických struktur dosáhl nového milníku

Více než 2,5 milionu uživatelů si stáhlo ChemSketch Freeware, akademický software pro chemické kreslení od společnosti ACD/Labs.

Společnost ACD/Labs, která se zabývá vývojem a komercializací softwaru na podporu digitalizovaného výzkumu a vývoje, oznámila, že si software ChemSketch Freeware stáhlo více než 2,5 milionu uživatelů po celém světě.

Tato bezplatná verze programu ChemSketch, určená pro akademické a osobní použití, je k dispozici a pravidelně aktualizována již více než 25 let. Studenti, akademičtí pracovníci a vědci používají ChemSketch k učení, výuce a sdílení své práce prostřednictvím chemických struktur, reakcí, schémat a diagramů. Uživatelé mohou také generovat názvy malých molekul, vypočítávat molekulární vlastnosti pro vstup do digitálních dvojčat, sestavovat odborné zprávy, vytvářet obrázky připravené k publikování a vyhledávat ve webových databázích.

"Již od počátků společnosti, tedy od doby před 30 lety, se s nadšením věnujeme umožňování digitální chemie a vytváření virtuální reprezentace molekulárních látek. To zahrnuje elektronické nákresy a názvy IUPAC, fyzikálně-chemické vlastnosti, jako je pKa, logP, logD, a spektrální charakteristiky, jako jsou NMR nebo MS spektra,“ uvedla Daria Thorp, prezidentka společnosti ACD/Labs. "ChemSketch je základem umožňujícím tuto digitální reprezentaci a my jsme hrdí na to, že můžeme tuto možnost sdílet se studenty, kteří se učí přírodovědné obory a zapojují se do výzkumu. Tento software je součástí mnoha řešení, která podporují průmyslové pracovní postupy výzkumu a vývoje, stejně jako úsilí o digitální transformaci a AI/ML."
(detaily jsou v angličtině)

Datum: 19.6.2024

chemické kreslení a modelování

Reklama
Reklama

Reklama