Věda a výzkum       Vesmír       Osel       Chemagazín TOPlist CZ     EN       Kontakt
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   10.6.2021 - 12.6.2021 On-line: Konference Ecsite 2021
  15.6.2021 - 16.6.2021 ACHEMA Pulse
  28.6.2021 - 30.6.2021 SALIMA TECHNOLOGY
  7.9.2021 - 9.9.2021 LABVOLUTION - nový posunutý termín v roce 2021
  13.9.2021 - 17.9.2021 Mezinárodní strojírenský veletrh
Reklama
Systém GPC / SEC pro charakterizaci makromolekul

Nový systém HK řady Multi Detector GPC / SEC od společnosti TESTA Analytical Solutions e.K. kombinuje vysoce výkonné technologie chromatografických detektorů a výkonný, ale snadno použitelný software, který vám odhalí tajemství i těch nejsložitějších syntetických polymerů a přírodních makromolekul.

Datum: 13.5.2021

chromatografie, GPC, SEC


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Gel Permeation Chromatography / Size Exclusion Chromatography (GPC / SEC) je široce přijímána jako analytická technika volby pro charakterizaci polymerů a separaci směsí na frakce zahrnující polymer, oligomer, monomer a jakékoli nepolymerní přísady. GPC / SEC je také technikou „go-to“ pro charakterizaci distribuce molekulové hmotnosti polymerů.

Stále častější používání složitějších syntetických polymerů a makromolekul přírodního původu, jako jsou proteiny a peptidy, však vyžaduje pokročilé technologie charakterizace, které umožní výzkumníkovi důkladně porozumět jejich tvaru, struktuře a souvisejícím fyzikálním vlastnostem. Systémy GPC / SEC kombinující měření z více detektorů poskytují nejen zvýšené množství dat, ale také informace, které jsou k dispozici díky kombinaci různých detektorů, které by nebylo možné získat pomocí jednotlivých detektorů samostatně.

S novým systémem GPC / SEC s více detektory řady HK si můžete vybrat ze široké kombinace detektorů, včetně Differential Refractive Index (DRI), Multiple Angle Light Scattering (MALS), viscozimetry, ultraviolet (UV) a měření průtoku.

Tento univerzální systém lze použít k analýze široké škály polymerů bez ohledu na rozsah molekulové hmotnosti nebo rozpouštědlo. Kombinace těchto různých citlivých detektorů může poskytovat přesné informace o absolutní molekulové hmotnosti, velikosti a distribuci i užitečná data pro odvození základních parametrů, jako je poloměr kroužení, koncentrace, vnitřní viskozita, specifický přírůstek indexu lomu (dn / dc) a druhý viriální koeficient.

Každý detektor má nezávislé řízení teploty, aby bylo zajištěno, že lze snadno dosáhnout vysoké úrovně přesnosti a reprodukovatelnosti ze dne na den. Tato výkonná multidetektorová platforma GPC / SEC je podporována výkonnou softwarovou sadou, která kombinuje vysoce intuitivní ovládání se všemi nezbytnými nástroji pro generování a prezentaci výsledků ze shromážděných nezpracovaných dat.

Zdrojem informací je Labbulletin.
Kredit obrázku: Testa Analytical Solutions e.K.

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama