RADANAL s.r.o.
Okružní 613
530 03   PARDUBICE    

Tel.: 466 650 618
Fax: 466 650 618
E-mail: info@radanal.cz
WWW: http://www.radanal.cz
Radanal s.r.o. působí v oboru aplikací plynové a kapalinové chromatografie pro studium a sledování vlivu přírodních látek, zejména vitaminů a dalších antioxidantů, na lidské zdraví, chování, stárnutí, duševní a fyzickou výkonnost a krásu.

Jsme spoluorganizátory mezinárodní konference INDC - International Nutrition and Diagnostics Conference
 
Obchodní činnost

Jsme výhradními zástupci firem ESA - a Dionex Company a Recipe Chemicals + Instruments GmbH.

Nabízíme HPLC systémy s patentově chráněnými elektrochemickými detektory Coulochem® a CoulArray® a univerzálním detektorem Corona® Charged Aerosol Detector.
 

Výzkumná činnost

Prioritou našeho výzkumu je vývoj analytických metod, které umožňují sledovat vliv stravy na lidské stárnutí, fyzickou a duševní výkonnost. Tento výzkum vyžaduje propojení odborníků z oblastí medicíny, farmacie, potravinářské chemie, analytické chemie a toxikologie. Z tohoto důvodu jsme inicializovali propojení úzce specializovaných odborníků a vytvořili jsme řešitelské týmy, se kterými řešíme projekty se státní podporou.

Přehled řešených projektů

Vzdělávací činnost

Pořádáme semináře, kde prezentujeme produkty firem ESA , Entech Instruments, Recipe, Bia Separations a Distek.
 

Historie firmy

Společnost byla založena v roce 1993 Alešem Hornou.

Aleš Horna vystudoval v roce 1980 organickou technologii na VŠCHT Pardubice a získal zde v roce 1984 vědeckou hodnost CSc. v oboru analytické chemie. V té době publikoval v Journal of Chromatography soubor prací „Chromatography of Monomers" a od roku 1987 spolupracoval s tímto renomovaným časopisem jako recenzent. V roce 1989 byl jako jeden ze čtyř českých expertů přizván vládou Velké Británie na pomoc při vyšetřování letecké katastrofy v Lockerbie.Toto bylo zřejmě první historické setkání, kde se odborníci ještě z politicky rozděleného světa spojili při řešení teroristického útoku.

Společnost Radanal je kolektivním členem Spektroskopické společnosti Jana Marka Marci.

 Zastoupení firem (oficiální zastoupení nebo i jen prodej výrobků či služeb dané firmy):


Zařazení do rubrik:

Oblasti působení

Metody a procesy, měření

Ostatní/Speciální