Věda       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Užitečné pomůcky:   Tabulky        Encyklopedie        Nástroje 
Katalog dodavatelů:   Rubriky        Firmy        Zastoupení        Laboratorní přístroje 
Ostatní:       Titulní strana        Zajímavé odkazy        O nás        E-obchody 
Nástěnka : Chlazené laboratorní inkubátory LBT 168, www.volny.cz/ats-cz, Předváděcí přístroje z...
Kalendář : 30.11.17: Webinar: Cannabis Testing – New Tools and Technologies, webinář, The growing...
Reklama
Nový standard pro měření v oblasti X-rays

Vědci z National Institute of Standards and Technology (NIST) vyvinuli po 20-ti letém úsilí nový standard pro měření v oblasti X-rays (Rentgenovo záření) s použitím mědi jako zdroje standardizovaného záření. Standard může sloužit ve všech oblastech průmyslu a výzkumu a umožní přesnou definici naměřených výsledků.

Datum: 19.5.2017

standard pro měření v oblasti X-rays


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Nový zdroj vyvinutý v NIST využívá tzv. Copper Alpha spectrum za přesně definovaných teplotních podmínek. S pomocí zdroje lze vytvářet přesně definované záření a s jeho pomocí lze přesně měřit především vzdálenosti mezi atomy v krystalové mřížce, což bylo dříve obtížné. Především odpadá pouhá možnost jen relativního měření, ale výsledky lze přímo napasovat na konkrétní hodnoty délky definované v jednotkách SI (International System of Units), tedy jde o délku v standardní jednotce - metru.

Rentgenovo záření je běžně používáno v mnoha oblastech od průmyslu (cement, kovy, elektronika, ...), vědy až po medicínu. Nový zdroj X-rays standardu umožní porovnávat naměřené výsledky mezi sebou i na různých pracovištích.

Jednou z aplikací je např. tzv. prášková difrakce, která měří vlastnosti práškových substancí a na světě je rozmístěno okolo 30.000 separátních difraktometrů.

Reklama

S pomocí nového přístroje mude možné snadno kalibrovat vlastní X-rays difraktometr za použití standardu získaného od NIST - Standard Reference Materials (SRM). Měřit se bude především tzv. K-alpha line měděné SRM substance.


Zdrojem informací je Chemeurope.

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Hledání:
 
(fulltextové vyhledávání na stránkách tohoto serveru)

Reklama

Reklama