Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   17.9.2018 - 20.9.2018 Odběry vzorků 2018
  22.9.2018 - 25.9.2018 INDC 2018
  1.10.2018 - 5.10.2018 Mezinárodní strojírenský veletrh Brno
  3.10.2018 Webinar: Optimize Your GC Lab with On-Site Hydrogen Generation
  11.10.2018 Webinar: Tools and Technologies for Elemental Analysis
Reklama
Lidé jsou ochotni platit více za nová biopaliva

Zajímavý průzkum proběhl pod vedením Washington State University. Zkoumala se zde ochota řidičů platit více za nová paliva s přidanou biosložkou. Výsledek je ten, že lidé jsou ochotni zaplatit až o 11% více.

Datum: 12.12.2016

biopaliva


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Provedená studie proběhla v USA a výzkumníci zkoumali opravdu pořádně a v různých lokalitách. Důležitou součástí výzkumu bylo také informování řidičů o existujících dvou generacích biopaliv. Zatímco nyní komerčně dostupná je pouze generace první, která k výrobě biosložky používá materiály použitelné i jako potraviny (kukuřice, řepka), později by měla být dostupná i generace druhá, která by se vyráběla z ne-potravinových zdrojů (dřevěné odřezky apod.). Studie právě chtěla odhadnout možnosti komerčního využití druhé generace biopaliv.

Celkem samozřejmě se ukázala tendence řidičů k používání druhé generace biopaliv. Polovina řidičů byla při průzkumu informována o existenci dvou generací, zatímco druhá ne. Byl zde zřetelný rozdíl mezi výsledky, který dával přednost druhé generaci.

Celý průzkum se pak zaměřil právě na informování o existenci druhé generace biopaliv a výsledky byly lokálně různé. V Portlandu byli řidiči ochotni připlatit 17%, v Minneapolis a Bostonu jenom 9%. Celkový průměr v USA byl 11%. Připomeňme znovu, že se jednalo o druhou generaci biopaliv.

Reklama

Vezměme tedy v úvahu, že pouhé číslo "podíl biosložky" nám nic neříká o generaci této biosložky. Jsou řidiči u nás dostatečně informováni o této skutečnosti? Použití generace první totiž povede z dlouhodobého hlediska ke zvýšení cen potravin a to jistě nikdo z řidičů nechce. Teprve až generace druhá přinese opravdu přínos pro životní prostředí.


Zdrojem informací je Chemeurope.
Kredit obrázku: Activ-Michiko; pixabay.com; CC0

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama