Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   17.9.2018 - 20.9.2018 Odběry vzorků 2018
  22.9.2018 - 25.9.2018 INDC 2018
  1.10.2018 - 5.10.2018 Mezinárodní strojírenský veletrh Brno
  3.10.2018 Webinar: Optimize Your GC Lab with On-Site Hydrogen Generation
  11.10.2018 Webinar: Tools and Technologies for Elemental Analysis
Reklama
F.O.R.T.U.N.E.: 7 Charakteristika úspěšného vedoucího

Jaký by měl být úspěšný vedoucí? Hlavní zásady, jejichž začáteční písmenka dají slovo F.O.R.T.U.N.E. zde ve stručnosti uvedeme. Jde o charakteristiky obecného vedoucího ("business leader"), nikoliv jen z oblasti laboratorní praxe.

Datum: 18.10.2016

charakteristika úspěšného vedoucího


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Každý dobrý vedoucí musí být:

1. Fearless (nebojácný) - je tragédií pro organizaci, když je paralyzována strachem. Každý vedoucí musí umět počítat s určitým rizikem, protože vše nové určitá rizika přináší.

2. Original (originální) - vedoucí musí být schopen přinést něco nového. Je smutné, když vedoucí přijde z jiné organizace a dokáže pouze kopírovat procesy a zkušenosti, které se už dříve naučil.

3. Resilient (odolný, houževnatý) - během práce jsou chvíle, kdy se něco daří a jindy ne. Dobrý vedoucí musí být schopen i v těch nepříznivých dobách udržet svou vizi a nevzdávat se.

4. Trustworthy (důvěryhodný) - vedoucí musí být takový, že se na jeho slovo dá spolehnout. Takto se vybuduje atmosféra důvěryhodnosti a spolehlivosti v celé organizaci - musí začínat od vrchu.

5. Uncompromising (nekompromisní) - pokud vedoucí něco prohlásí, tak si za tím musí stát a neměnit svou strategii při menších změnách podmínek. Samozřejmě, jde vždy o určitou rovnováhu mezi přizpůsobivostí a slepou rigiditou, ale většinou by se měl vedoucí držet této zásady.

6. Noble (vznešený) - vedoucí musí budit určitou úctu u svých podřízených. Svým vystupováním, svými morálními zásadami. Tato vlastnost se opět šíří zvrchu napříč celou organizací.

7. Ethical (etický) - vedoucí musí mít etické principy, ze kterých neustoupí. Nemůže být korumpovatelný, snadno zneužitelný apod. Toto vytváří důvěru zaměstnanců k vedení.


Zdrojem informací je Labmanager.com.

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama