Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   1.3.2018 - 31.12.2018 Webináře laboratorních technologií na přání
  20.3.2018 Webinar: Avoid FDA Warning Letters and Potential Jail Time – Why Electronic Data Integrity Is Imperative To Your Business
  20.3.2018 - 23.3.2018 Amper
  29.3.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
  5.4.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
Reklama
Umístění má vliv na samo-uspořádání nanoclusterů

Vědci z Iowa State University vyvinuli nový teoretický model, který pomáhá objasnit samo-uspořádání atomů do nanoclusterů. Podstatný je vztah mezi rozložením "capture zones", regionů, které obklopují "islands", přičemž obojí se vytvářejí během depozice materiálu na povrchu.

Datum: 8.9.2016

nanocluster


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Samo-uspořádání atomů během depozice materiálu na povrchu do formy nanoclusterů je významné, protože takto vzniklé struktury mají velký význam ovlivňující jejich magnetické, katalytické či plasmonické vlastnosti, které přinášejí mnohé průmyslové aplikace.

Zatímco dříve se počítalo pouze s distribucí velikostí "islands" (ostrůvků), novější teorie ukazují, že je zapotřebí uvažovat i o tzv. capture zones - míst, kde může začít proces růstu nanostruktury. Podstatný je také fakt, jak velké jsou ostrůvky, aby capture zones zůstávaly stabilními.

Vědci pracovali s pojmem capture zones distribution (CZD) a modelovali jejich rozložení při různých vlastnostech ostrůvků.

Reklama

Vědci očekávají, že jejich práce přispěje k lepšímu pochopení způsobu růstu nanoclusterů a tím pádem k možnosti optimalizace souvisejících procesů.


Zdrojem informací je Chemeurope.

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama