Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   15.3.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Analytical Chemist
  20.3.2018 Webinar: Avoid FDA Warning Letters and Potential Jail Time – Why Electronic Data Integrity Is Imperative To Your Business
  20.3.2018 - 23.3.2018 Amper
  29.3.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
  5.4.2018 Webinar: Tools and Technologies for the Forensic Sciences
Reklama
Výzkumníci zlepšili výkonnost katodového materiálu řízením aktivity kyslíku

Mezinárodní tým výzkumníků předvedl novou cestu, jak zlepšit odolnost a schopnost uchovávat energii u lithiových baterií pomocí směsi CO2 a kyslíku. Díky tomu lze vytvářet mezery v kyslíkovém pokrytí, což vede ke zvýšení hustoty uložené energie o 30 až 40 %.

Datum: 11.7.2016

výkonnost katody u lithiových baterií


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Objev vrhá nové světlo na působení kyslíku u katod bohatých na lithium. Toto by mohlo zvýšit účinnost baterií zváště u aplikací, kde je nutný vysoký výkon, například auta na elektřinu.

Katody vytvářené z oxidů lithia jsou v poslední době na výsluní zájmu výzkumníků. Mají ovšem také své nevýhody. Mezi ně patří pomalé procesy vybíjení baterie a také pokles napěti při každém nabíjecím-vybíjecím cyklu.

Pomocí řízené směsi kyslíku a CO2 je možné vytvářet stabilní a pravidelné mezery v pokrytí katody kyslíkem. Tyto mezery mají pravidelnou velikost 10 až 20 nm.

Takto póroviá katoda má relativně vysokou vybíjecí kapacitu (až 300 miliampérhodin na gram) a nízký pokles napětí při vybíjecích cyklech. Pórovitá struktura katody hlavně pomáhá lepšímu porozumění vlastnímu fungování katod z oxidů lithia. Pravděpodobně se lithiové ionty mohou pohybovat volněji v pórech a také se zabraňuje vytváření vysoce reaktivních kyslíkových radikálů na povrchu katody, což vede k její degradaci.

Reklama

Výzkumníci říkají, že toto je jenom prvním krokem, který vede především k lepšímu porozumění fungování lithium-oxidové katody. K praktickému využití je zapotřebí ještě provést mnoho dalších testů.


Zdrojem informací je Chemeurope.

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama