Věda a výzkum       Akademon       Vesmír       Osel       AVO       Chemagazín TOPlist       Kontakt 
Laboratorní průvodce - na titulní stranu
Databáze:   Laboratorní přístroje        Firmy        Zastoupení        E-obchody        Novinky 
Hledání:  
 
Ostatní:       Nástroje        Encyklopedie        Tabulky 
Kalendář :   25.9.2019 - 26.9.2019 Laborexpo
  26.9.2019 Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019
  11.11.2019 - 12.11.2019 KONFERENCE PIGMENTY A POJIVA
  31.3.2020 - 3.4.2020 Analytica 2020
 
Reklama
Daimler AG sází na novou generaci Lithium-ion baterií

Firma Daimler AG se spojuje s americkou firmou Sila Nanotechnologies při vývoji příští generace Lithium-ion baterií. Očekává se vyšší výkon, bezpečnost, rychlejší nabíjení a delší životnost než u současných baterií.

Datum: 25.4.2019

elektrické baterie, Li-ion


 

Sdílet na Facebooku   Odeslat na Twitter

Firma Sila Nanotechnologies Inc. (Sila Nano), založená v roce 2011, je teď považována za vedoucí firmu v oboru vývoje Li-ion baterií. Daimler AG si zakoupil podíl v této firmě.
Sila Nano nyní stanovuje nové hranice ve výrobě materiálů pro baterie a v blízké době se bude snažit o využití křemíku k dosažení očekávaných cílů.

Elektrické baterie patří k produktům budoucnosti. Elektrifikace se očekává u automobilů, samohybných přístrojů a v neposlední řadě také v úschově energie z nestabilních zdrojů (solární a větrné elektrárny).

Firma Sila Nano, sídlící v Kalifornii, se snaží především o náhradu současných grafitových elektrod materiály na bázi křemíku.

Daimler AG tak sleduje současný elektrifikační trend, jehož velkým vyzyvatelem je firma Mercedes-Benz. Mercedes-Benz Cars očekává, že do roku 2022 již bude mít celou produkci automobilů založenou pouze na elektromobilech. Daimler AG si představuje, že do roku 2025 obsadí 15 až 25 % trhu ve srovnání s Mercedes-Benz Cars. Obě firmy investují do vývoje elektromobilů částky v řádech desítek miliard Euro.

Reklama

Výše uvedené údaje nám ukazují, kam se asi bude posouvat budoucnost automobilismu. Světově nejvýznamnější firmy jistě mají přehled o možnostech technologií blízké budoucnosti. Očekávejme tedy soupeření palivových technologií (fuel cells) na bázi vodíku u velkých energetických zdrojů, ale v oblasti automobilismu jasně vyhrává Li-ion technologie.


Zdrojem informací je Chemeurope.
Kredit obrázku: Copyright Daimler

Pro kompletní informace si přečtěte  celý článek.

 

Reklama

Reklama